2 rekordy trasy Grand Prix Trójmiasto zBiegiemNatury

W ostatnim biegu Grand Prix Trójmiasto zBiegiemNatury, który odbył się na wymagającej 5-kilometrowej trasie w Gdyni (Trójmiejski Park Krajobrazowy) najlepszy wśród panów okazał się Łukasz Kujawski, a wśród pań najlepszy czas uzyskała Martyna Warda.

Martyna Warda to zawodniczka AZS-UWM Olsztyn. W cyklu Grand Prix zBiegiemNatury startowała nie tylko w Trójmieście, ale także w rodzinnym Olsztynie. – To zawody w Trójmieście traktowałam jako priorytetowe, dlatego w Olsztynie nie biegałam nigdy na 100 procent – podkreśliła po biegu zwyciężczyni. – Cieszę się, że udało się dziś wygrać. Biegło mi się naprawdę dobrze.

Wśród panów najlepszym w całym trójmiejskim cyklu okazał się Łukasz Gurfinkiel, który nie startował w niedzielę.

Cykl Grand Prix zBiegiemNatury to jednak nie tylko rywalizacja najlepszych biegaczy, ale także okazja do sprawdzenia się dla osób biegający zupełnie amatorsko i dla przyjemności. Biegacze nagradzani są nie tylko w klasyfikacji generalnej ale również w poszczególnych kategoriach wiekowych.  Wojciech Kozłów to jeden z najlepszych zawodników w najstarszej kategorii – M50. – To był dobry dzień. W końcu odczarowałem tę trasę, pobiegłem poniżej 24 minut, poprawiając się o blisko 4 minuty – powiedział po biegu Wojciech Kozłów.

W niedzielę startowali także młodsi biegacze, w cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”.

Ostatnie zawody nie oznaczają pożegnania, bowiem przez zawodnikami jeszcze ceremonia zakończenia z rozdaniem nagród (5 najlepszych kobiet i 5 najlepszych mężczyzn w klasyfikacji generalnej oraz po 3 kobiety i 3 mężczyzn w kategoriach wiekowych) oraz wręczeniem pamiątkowych medali dla wszystkich, którzy ukończyli co najmniej 4 biegi. Nagrody i medale odbiorą również najmłodsi biegacze, którzy startowali w cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Ceremonia odbędzie się 9. kwietnia (środa) o godz. 18:30 w Sali Morskiej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. 

Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl

[Not a valid template]

Aktualności