Poznaliśmy „Mistrza Kibicowania”

Głosowanie biegaczy zakończenie. Poznaliśmy nowych zwycięzców drugiej edycji konkursu „Mistrz Kibicowania” organizowanego w ramach Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim. Laureatem okazała się Szkoła Podstawowa nr 17. Młodzi kibice stworzyli podczas zawodów niesamowity klimat, który docenili uczestnicy sportowej rywalizacji.

Tym razem wydarzenie przyciągnęło sześć placówek. Każda z nich otrzymała własną strefę kibicowania, znajdującą się wzdłuż ulicy Świętojańskiej. Uczniowie mieli za zadanie dopingować biegaczy. Od ich pomysłowości zależało również w jaki sposób wykorzystają przyznany im obszar. Podobnie jak poprzednim razem, kreatywność nie zawiodła, a atmosfera tego dnia była niesamowita. Uczniowie dawali z siebie wszystko, zupełnie jak biegacze.

– Widok tylu uśmiechniętych twarzy utwierdził nas w przekonaniu, że pomysł organizacji akcji był strzałem w dziesiątkę – mówił dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk.

Ostatecznie najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 17, druga była SP nr 26, a trzecia SP nr 14. Tuż za podium uplasowały się SP nr 29, 44, 51. Zwycięska szkoła, oprócz zaszczytnego tytułu, otrzymała pamiątkowy puchar oraz nagrodę w wysokości 2000 zł na zakup sprzętu sportowego. Kolejna placówka, na ten sam cel, dostała 1500 zł, trzecia – 1000 zł, a czwarta – 500 zł (wyróżniono 3 szkoły).

Gratulujemy i zachęcamy do kibicowania 11 listopada podczas Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim.

Konkurs „Mistrz Kibicowania” skierowany jest do uczniów wszystkich gdyńskich szkół i ma na celu zachęcenie do wsparcia dopingiem uczestników PKO Grand Prix Gdyni. O wygranej decyduje liczba głosów oddanych przez zawodników uczestniczących w zawodach. Wszystkie placówki biorące udział w konkursie otrzymują w ramach nagród fundusze na zakup sprzętu sportowego.

Aktualności