7000 zawodników na starcie i transmisja live w internecie – nadciąga ONICO Gdynia Półmaraton

ONICO Gdynia Polmaraton 16.03.2017 fot. P.Dobrowolska 01Blisko 7000 zawodników odlicza ostatnie godziny do startu ONICO Gdynia Półmaratonu. Dziś odbyła się konferencja prasowa z udziałem organizatorów i polskich kandydatów do walki o podium – Dominiki Nowakowskiej i Tomasza Grycko.

Organizatorzy mają powody do dumy. ONICO Gdynia Półmaraton jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się biegów ulicznych w Polsce. Liczba uczestników na starcie będzie o  50% wyższa, niż miało to miejsce podczas ubiegłorocznego debiutu imprezy.

– Dynamiczny przyrost frekwencji bardzo nas cieszy, ale skupiamy się też na innych aspektach wydarzenia – mówi Michał Drelich, dyrektor zawodów. – Chcemy zapewnić najwyższy poziom organizacyjny oraz niezapomniane przeżycia – zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Dlatego też dużą uwagę przykładamy np. do animacji dopingu czy realizacji transmisji „na żywo” w internecie – dodaje.

Lokalni kibice biegania oraz znajomi i rodziny uczestników ONICO Gdynia Półmaratonu na pewno nie będą się nudzić podczas zawodów. Niemal cała ulica Świętojańska zamieni się w ogromną strefę głośnego dopingu. Zostaną na niej zlokalizowane punkty kibicowania, przygotowane przez gdyńskie szkoły, które dotarły do finału konkursu „Mistrz Kibicowania”.  Zorganizowany doping planowany jest też w kilku innych punktach na trasie półmaratonu.

Zadowolenie nie krył wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz – To duma i radość, że taka impreza jak ONICO Gdynia Półmaraton odbywa się w Gdyni. Potwierdza to również dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk, który zdradził, że: Mamy jeszcze sporo pomysłów i nowości na najbliższe lata.

Ci, którzy nie planują przyjazdu do Gdyni, będą mogli śledzić przebieg ONICO Gdynia Półmaratonu podczas transmisji „na żywo” w internecie, a abonenci telewizji kablowej Vectra również na kanale Vectra Events (kanał 250).

– Dzięki pomocy naszego partnera, firmy Vectra, dostawcy szerokopasmowego internetu, transmisja będzie prowadzona na naszej stronie internetowej, a także oficjalnym profilu Facebook ONICO Gdynia Półmaratonu. Gorąco zachęcam do śledzenia i komentowania przebiegu zawodów – zaprasza Michał Drelich.

Wśród faworytów ONICO Gdynia Półmaratonu wymieniany jest przede wszystkim ubiegłoroczny zwycięzca – reprezentant Kenii, Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo. Organizatorzy liczą jednak, że uda się przełamać dominację zawodników z Afryki, a na podium wedrze się ktoś z Polaków. Szczególnie duże nadzieje wiążą ze startem Dominiki Nowakowskiej i Tomasza Grycko, aktualnego mistrza Polski w biegu na 10.000 metrów i w przełajach.

– Tegoroczna elita spełnia wymagania IAAF Road Race Bronze Label zarówno pod względem poziomu sportowego, jak i liczby narodowości – mówi Zbigniew Nadolski, dyrektor sportowy ONICO Gdynia Półmaratonu. – Spodziewamy się wyników w granicach 1 godziny i 2 minut  u mężczyzn oraz 1 godziny, 12 minut i 30 sekund u kobiet – dodaje.

ONICO Gdynia Półmaraton odbędzie się w dniach 17-19 marca 2017 roku. Na listach startowych jest już niemal 7000 zawodników z 24 krajów świata. W ramach imprez towarzyszących zaplanowane są także biegi dla dzieci i młodzieży oraz targi Fit Living w Arenie Gdynia.

Więcej informacji, w tym także program wydarzeń, na stronie www.gdyniapolmaraton.pl.

[Not a valid template]

Aktualności