Arka oficjalnie rozpoczyna obchody 90-lecia klubu

W poniedziałek na Stadionie Miejskim odbyła się konferencja prasowa dotycząca obchodów 90-lecia Arki Gdynia. Obecni byli prezes klubu Wojciech Pertkiewicz, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Rafał Klajnert oraz legenda żółto-niebieskich Janusz Kupcewicz. Świętowanie wkracza w kulminacyjny moment!

Dla Arki Gdynia to z pewnością wyjątkowy rok. Obchody okrągłej rocznicy istnienia w takowy się właśnie wpisują. Tym bardziej cieszy fakt, że zespół Jacka Zielińskiego wyszarpał ekstraklasę z gardeł rywali i na tak ważny czas na klubu najwyższą klasę rozgrywkową dla niego utrzymał.

– Miasto zawsze było z Arką i dalej będzie. Dobro klubu wspólnie leży nam na sercu. Chcemy, aby, doceniając ostatnie sukcesy, wspólnie wypracować plan na najbliższe 10 lat – tak, by podczas obchodów 100-lecia Arka była silniejsza i mocniejsza – powiedział Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

– W ciągu tych dziesięcioleci Arka miała okresy wzlotów i upadków, ale zawsze wychodziła obronna ręką, a ostatni okres był najlepszy w historii klubu – ocenił prezes Wojciech Pertkiewicz, mając na myśli oczywiście zdobycie Pucharu Polski w 2017 roku i podwójnie Superpucharu kraju (2017 i 2018).

W drugiej części roku jubileuszu nie będzie brakować akcentów związanych z 90-leciem gdyńskiego klubu. W najbliższym czasie czekają nas dwie kumulacje:

  • 7 lipca – festyn 90-lecia;
  • w połowie sierpnia – mecz z Lechem Poznań, podczas którego uhonorowane zostaną klubowe legendy. Od wtorku 2 lipca ruszy oficjalny plebiscyt na jedenastkę 90-lecia. Głosować można na oficjalnej stronie klubu.

Obchody rozpoczęły się natomiast już od poprzedniej rundy, wynajęciem specjalnie oklejonego autokaru 90-lecia. W sklepie „Fans Home” są zaś jubileuszowe gadżety. Będzie też kilka niespodzianek, które trwale upamiętnią 90-letnią historię – także w przestrzeni miejskiej. Szykowany jest również okolicznościowy album, który będzie do zakupu od połowy sierpnia.

Klubowe działania wspierać będzie Miasto Gdynia. Arka to Gdynia – Gdynia to Arka.

 Program obchodów 90-lecia Arki Gdynia w dniu 7 lipca:

16:00
początek obchodów na Skwerze Arki Gdynia

18:00
start „Biegu Arkowca”, który prowadzić będzie trasą liczącą symboliczne 1929 metrów. Biegacze wystartują spod popularnych „rybek” na początku Bulwaru Nadmorskiego (od strony plaży Śródmieście), natomiast finiszować będą przy ulicy Ejsmonda, w pobliżu legendarnej „Górki”. Na zwycięzców w kategorii kobiet i mężczyzn czekać będą puchary.

19:29
rozpocznie się VIII Spotkanie Międzypokoleniowe – tradycyjna prezentacja na „Górce”. Bezpośrednio po prezentacji odbędzie się ponowne przejście na Skwer Arki Gdynia. Tam szansa na zdobycie podpisów i możliwość zrobienia zdjęć z obecnymi zawodnikami.

20:00
początek głównej części pikniku na Skwerze Arki Gdynia. Będą rozmowy i prezentacje byłych zawodników Arki, a także liczne konkursy, które poprowadzi w swoim stylu reporter Canal+, Bartosz Ignacik.

Aktualności