Badmintonowe sukcesy gdyńskiego klubu. Celem awans do ekstraligi

Coraz większą popularność w ostatnich czasach zyskuje badminton. W Gdyni powstał klub, który z powodzeniem radzi sobie na zapleczu Lotto Ekstraligi. To KS Badminton School, który wygrał już trzy mecze i chce jak najszybciej zameldować się w elicie.

Klub Sportowy Badminton School Gdynia znakomicie rozpoczął swoje zmagania w 1. lidze. Na inaugurację rozgrywek pokonał w Olsztynie gospodarzy – ABRM Rakiety 5:2. W takich samych rozmiarach udało się wygrać dwa kolejne spotkania:  z SKB Mona-Kontra Suwałki i UKS Hubal Białystok II.

Dzięki trzem zwycięstwom, drużyna z Gdyni zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli grupy północnej i jest na najlepszej drodze do awansu do fazy play-off, w której zostanie wyłoniony mistrz 1. ligi. Ten automatycznie uzyska awans do Lotto Ekstraligi. Warto zaznaczyć, że dla klubu z Gdyni jest to debiutancki sezon w rozgrywkach ligowych.
– Nasz cel jest jasny: awans do najwyższej klasy rozgrywkowej – mówi Łukasz Komar, trener, zawodnik i współzałożyciel KS Badminton School. – Poprzez udział w rozgrywkach ligowych chcemy promować w naszym regionie najszybszy sport rakietowy świata jakim jest badminton i zachęcić jak największą ilość osób do aktywnego trybu życia. Badminton staje się coraz bardziej popularny, zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i amatorów, co bardzo nas cieszy – dodaje.

KS Badminton School składa się wyłącznie z rodzimych zawodników pochodzących lub mieszkających na stałe w Gdyni oraz Słupsku.

Wyniki poszczególnych pojedynków:

  • KS Badminton School – ABRM Rakiety Olsztyn 5:2
  • KS Badminton School – SKB Kona-Kontra Suwałki 5:2
  • KS Badminton School – UKS Hubal Białystok II 5:2

Aktualności