Bezpieczne i mądre – przedszkolaki po spotkaniu z ratownikami wodnymi

Chociaż na sezon plażowy jeszcze chwilę musimy poczekać, to już teraz warto się do niego przygotować. Do wygrzewania się na słońcu i kąpieli w Bałtyku bez wątpienia gotowe są dzieci z Przedszkola nr 13 w Gdyni. „Muszelki”, a więc grupa III, odwiedziły Marinę Gdynia, gdzie od ratowników wodnych dowiedzieli się o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących nad morzem.

Były walory edukacyjne, była również dobra zabawa – każdy z przedszkolaków mógł zapoznać się ze sprzętem, z którego ratownicy korzystają na co dzień. Ratownicy Gdyńskiego Centrum Sportu zapoznali dzieci z tajnikami ich profesji i odpowiedzieli na wszystkie, nurtujące najmłodszych pytania. Kto wie – może już za kilka lat któryś z nich strzec będzie naszych plaż, na których nikt nie utonął już od ponad 18 lat!

Grupy przedszkolne chętne do bezpłatnego spotkania z ratownikami wodnymi prosimy o kontakt z sekretariatem Gdyńskiego Centrum Sportu. Zapraszamy do kontaktu i aktywnego poszerzenia wiedzy najmłodszych w kwestiach związanych z bezpiecznym wypoczynkiem.

Aktualności