Bieg i Marsz Europejski 2014 za nami

dsc_0150_wynikBieg i Marsz Europejski – druga w tym roku runda Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych – dobiegł końca. Na linii startu stanęło ponad… 7000 osób, co stanowi absolutny rekord wśród dotychczasowych imprez biegowych organizowanych w naszym Mieście.


Na początek – nordic walking i młodzież
Tradycyjnie Bieg Główny poprzedzony został Marszem Nordic Walking oraz Biegami Młodzieżowymi. Miłośnicy chodzenia z kijkami, na co dzień tłumnie uczestniczący w cotygodniowych zajęciach w ramach Gdyńskiego Poruszenia, mieli do pokonania niespełna dwukilometrową pętlę wiodącą przez Skwer Kościuszki, Bulwar Nadmorski i Park Rady Europy. Podobny dystans czekał na młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną. Uczniowie podstawówek sprintowali na trasie o długości jednego kilometra. Łącznie w kategoriach młodzieżowych i NW wzięło udział ponad tysiąc osób!

Biegacze opanowali Gdynię
Równo o godzinie 13 wystrzał z działa ORP Błyskawicy dał znak do startu tysiącom biegaczy zgromadzonym na Skwerze Kościuszki. Fala ludzi wylała się na ulice Gdyni. Najszybsi dotarli na metę przed upływem 35 minut. Dla zdecydowanej większości wynik nie miał jednak dużego znaczenia, liczyła się satysfakcja z ukończenia Biegu. – W gdyńskich Biegach uczestniczę niemal od początku, dzięki nim mogę nie tylko naładować akumulatory, lecz także sprawdzić postępy w treningu – przyznaje pan Piotr, jeden z uczestników. Zwycięzcą w kategorii mężczyzn został Marek Kowalski (30’7’’), natomiast wśród kobiet najszybsza była Marta Krawczyńska (34’58’’).

Jednak Bieg Europejski to nie tylko wspaniałe emocje sportowe, lecz także liczne atrakcje dodatkowe, a także projekty charytatywne. W tym roku specjalną uwagę poświęcono akcji „Biegnę dla Ani”. Ania ma porażenie mózgowe. Dzięki rehabilitacji udało jej się zrobić parę kroków za pomocą chodzika, lecz to jeszcze za mało, by pobiec w biegu na 10km.

Nocny Bieg Świętojański – następny w kolejce
Już 20 czerwca 2014 roku odbędzie się Nocny Bieg Świętojański – przedostatni w ramach GPX Gdyni w biegach ulicznych. Tysiące biegaczy krótko przed północą ruszy z linii startu, aby uczcić Noc Świętojańską. Czy i tym razem pobijemy rekord frekwencji? Dowiemy się już wkrótce!

[Not a valid template]

 [Not a valid template]

Aktualności