Bieg Morskiego Komandosa za nami

Bieg Komandosa_fot Marcin Jakubowski (7)19 marca na terenie bazy TB GAMBERI w Afganistanie  odbył się bieg Morskiego Komandosa im. Gen. Broni Włodzimierza Potasińskiego, w którym wraz z żołnierzami V zmiany PKW RSM (Polskiego Kontyngentu Wojskowego Resolute Support Mission) uczestniczyli żołnierze amerykańscy oraz żołnierze Sri Lanki.

Organizacja biegu spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony amerykańskiej, która ponownie udzieliła wsparcia logistycznego natomiast pod względem medycznym bieg zabezpieczał szer. Marcin Gregorczyk.

Nad  bezpieczeństwem imprezy czuwali polscy żołnierze.

Warunki do biegania w bazie Gaamberi należą do wymagających ze względu na bardzo trudne podłoże (kamieniste),  temperaturę (ok. 18 stopni C) i wysokie położenie względem poziomu morza (550 m.n.p.m).

Choć duch współzawodnictwa nie był najważniejszy to pierwsze trzy miejsca zajęli żołnierze amerykańscy, a najlepszym polskim „Morskim Komandosem” został kpt. Tomasz Zając.

Po zakończeniu biegu każdy uczestnik otrzymał medal pamiątkowy, a pierwsze trzy miejsca uhonorowano pucharami.

W Polsce Bieg Morskiego Komandosa im. Gen. Broni Włodzimierza Potasińskiego organizowany jest od 2010 roku  przez Adventure Park Gdynia Kolibki, JW Formoza oraz przy współpracy ze strategicznym partnerem jakim jest Miasto Gdynia. Jest to najbardziej ekstremalny bieg terenowy w Polsce, który mocno i na stałe wpisał się do kalendarza imprez biegowych.

Organizatorami biegu w bazie Gamberi w Afganistanie  byli: kmdr ppor. Rafał PRĘTNIK oraz por. Przemysław MASTALERZ.

 [Not a valid template]

Aktualności