Biegowo i marszowo uczciliśmy Święto Niepodległości 2014

bn2014 (3 of 11)Kolejna edycja Biegu i Marszu Niepodległości przeszła do historii. Po raz kolejny tysiące miłośników biegania oraz nordic walking wspólnie uczciło jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski – odzyskanie niepodległości w 1918 roku. W tym roku frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania. Na linii startu biegu głównego stawiło się 6648 uczestników.
.
.

Gdynia opanowana przez sportowców

Bieg Niepodległości zwieńczył tegoroczne Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych. Przez ulice miasta przelało się ponad 6,5 tysiąca biegaczy, co stanowi absolutny rekord frekwencyjny.

Cieszy nas tak ogromne zainteresowanie wszelkimi formami aktywności fizycznej – mówi Marek Łucyk, dyrektor GOSiR. – Z każdym rokiem w Gdyni przybywa miłośników zdrowego stylu życia, co widać nie tylko podczas czterech biegów GPX, lecz także licznych darmowych treningów organizowanych w ramach Gdyńskiego Poruszenia – dodaje.

Polacy pierwsi na mecie

Jak przystało na bieg z okazji 11 listopada – na mecie jako pierwsi zameldowali się Polacy. Najszybszym zawodnikiem okazał się Łukasz Kujawski, któremu przebiegnięcie trasy zajęło 30 minut i 13 sekund. Tuż za nim byli Emil Dobrowolski (30’24’’) oraz Marek Kowalski (30’34’’). Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Marta Krawczyńska (34’48’’). Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno: Kamila Pobłocka (35’26’’) oraz Martyna Adamczyk (35’48’’)

Dar Pomorza skompletowany

Dla wszystkich, którzy po raz czwarty w tym roku pokonali dystans 10 km, tegoroczny Bieg i Marsz Niepodległości był wydarzeniem szczególnym. Była to bowiem okazja do zdobycia czwartego medalu GPX.

– Tradycją naszych biegów są nietuzinkowe medale. W tym roku przygotowaliśmy coś wyjątkowego. Z czterech medali można bowiem ułożyć model… jednego z najbardziej znanych gdyńskich okrętów – zdradzał Marek Łucyk przed rozpoczęciem całego cyklu.

Teraz układanka jest już kompletna. Do trzech żagli dołączył ostatni element – kadłub, tworząc unikatową figurkę Daru Pomorza, legendarnego żaglowca, który zacumowany jest kilkadziesiąt metrów od zwyczajowej linii startu/mety.

Współpraca z PKO BP

Sponsorem Generalnym tegorocznego Biegu Niepodległości był PKO Bank Polski. Bank od wielu lat angażuje się w działania na rzecz sportu, podejmuje liczne inicjatywy związane z promocją aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia. Wspiera także pracowników w rozwijaniu swoich pasji sportowych.

Sponsoruje największe biegowe wydarzenia w kraju, m.in. Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Poznań Maraton czy biegi wchodzące w skład Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”.

W tym roku do tego grona dołączył Bieg i Marsz Niepodległości 2014.

Fotogaleria (fot. P. Filipowicz, M. Urbaniak, D. Rybacki) 
[Not a valid template]

Aktualności