Boisko przy ul. Porębskiego już po modernizacji

Remont nawierzchni boiska do piłki nożnej ze sztucznej trawy na terenie Szkoły Podstawowej nr 43 w Gdyni przy ulicy Porębskiego dobiegł końca. Nowa nawierzchnia, bramki i trybuny służyć będą nie tylko uczniom szkoły, ale również lokalnej społeczności. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 728 011,32 zł brutto.

Mieszkańcy Pogórza z boiska przy ulicy Porębskiego korzystali od 2008 roku. Po 11 latach użytkowania wymienione zostały m.in.: nawierzchnia ze sztucznej trawy, bramki oraz ogrodzenie.

Remont boiska o powierzchni 2244 metrów² zakładało wykonanie podbudowy z przepuszczalnego dla wody podkładu elastycznego shockpad wykonanego metodą in situ wraz z wyłożeniem trawy syntetycznej o wysokości 50 milimetrów. Elastycznymi nakładkami zabezpieczone zostały betonowe obrzeża boiska. Zamontowane zostały również nowe ogrodzenia wraz z piłkochwytami o wysokości czterech metrów, a także nowe bramki aluminiowe. Przy boisku stanęły trybuny, które pomieszczą 200 osób. Teren wokół pola gry został uporządkowany oraz uzupełniony o małą architekturę i chodnik z kostki brukowej.

 – Miasto Gdynia przyjęło kilka lat temu projekt strategiczny rozbudowy i modernizacji boisk przyszkolnych i to kolejne z takich obiektów. Cieszymy się powstają one w naszym mieście – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

– Nowym elementem jest tutaj warstwa amortyzująca. To oznacza, że boisko w użytkowaniu będzie dużo bardziej komfortowe. Służyć ono będzie nie tylko uczniom i okolicznym mieszkańcom, ale także klubom i akademiom piłkarskim, które będą korzystały z tego boiska w ramach profesjonalnych treningów – dodaje Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Dokumentację projektową inwestycji sporządziła firma INDOM Mieczysław Tkaczyk, zaś roboty budowlane wykonała firma AK Sport. Całkowita wartość robót budowlanych wniosła 728 011,32 zł.

W tym roku do użytku zostało oddanych już siedem inwestycji sportowych – ta jest jedną z nich.  Do końca tego roku planowanych jest jeszcze osiem. Wszystkie 15 na rekordową kwotę ponad 9 milionów złotych.

Aktualności