Butowski czwartym zawodnikiem zakończonych w Irlandii Mistrzostw Europy w klasie Optimist

tytusbutowskinalodce2Tytus Butowski, YKP Gdynia, zawodnik Gdynia Sailing Team po bardzo udanych regatach o Mistrzostwo Europy, które w sobotę zakończyły się w Dublinie w Irlandii.

Po ubiegłorocznym sukcesie, kiedy to Tytus dość niespodziewanie zdobył złoty medal ME podczas regat na jeziorze Balaton na Węgrzech, apetyty przed regatami w Irlandii były olbrzymie. Zarówno Tytus, jak i cała kadra (5 osób), a w niej także drugi z zawodników Gdynia Sailing Team – Mikołaj Staniul, byli w doskonałej formie, co potwierdzili zajmując dwa pierwsze miejsca podczas ostatniego sprawdzianu w Kamieniu Pomorskim (Mikołaj wygrał, Tytus zajął 2 pozycję).

W Irlandii zmagania rozpoczęli ze zmiennym szczęściem – akwen regat okazał się być znacznie trudniejszy niż pierwotnie zakładano – silne prądy i bardzo zmienny wiatr były sporym wyzwaniem nie tylko dla zawodników, ale i organizatorów, którzy często zmuszeniu byli zwlekać do późnego popołudnia z rozpoczęciem zmagań zaplanowanych na dany dzień.

Tytus od samego początku regat plasował się w pierwszej 10 w klasyfikacji generalnej, jednak do miejsca na podium nieco brakowało. Przełom nastąpił przedostatniego dnia regat. Świetna żegluga w 2 finałowych wyścigach i miejsca 7 i 1 pozwoliły mu na awans na najniższy stopień podium. Niestety ostatniego dnia nie udało się pozycji obronić i Tytus musiał zadowolić się najgorszym dla sportowce miejscem, czyli 4-tym. Jest to i tak wyjątkowy sukces zawodnika YKP Gdynia/Gdynia Sailing Team. 4 lokata to 3 najlepszy wynik w historii klasy Optimist w Polsce!!!

Niesamowity sukces osiągnął także Michał Krasodomski (YKP Gdynia), który ostatniego dnia awansował na bardzo dobre 5 miejsce.

W regatach bardzo dobrze żeglował także Mikołaj Staniul YKP Gdynia/Gdynia Sailing Team, który ostatecznie uplasował się na 17 pozycji.