Ceremonia medalowa na targach Wiatr i Woda

W niedzielę, 12 sierpnia, podczas Targów Sportów Wodnych Wiatr i Woda wręczone zostaną medale Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski załóg dwuosobowych – SummerHeat DOUBLE 2018. Ceremonia dekoracji rozpocznie się o godzinie 13:00 w gdyńskim basenie żeglarskim.

Regaty rozpoczęły się 28 lipca o godzinie 10:00. Do walki o tytuł mistrza Polski w klasie ORC zgłosiło się 10 jednostek, a także cztery pary startujące w klasie OPEN. Po przywitaniu załóg i odprawie prowadzonej przez sędziego głównego,  tradycyjnym: „Ogłaszam rozpoczęcie regat” imprezę zainaugurował prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski.

O godzinie 11:30 uczestnicy zaprezentowali się zgromadzonym kibicom podczas uroczystej parady. Jachty przepłynęły wzdłuż nabrzeża Skweru Kościuszki, by chwilę później, dokładnie w samo południe, przystąpić do 300-milowego wyścigu non-stop.

Trasa, którą musieli pokonać żeglarze liczyła około 300 mil morskich i prowadziła z Gdyni w stronę boi Ölands Södra Grund, Łeby, skąd żeglarze wracali do miasta z morza i marzeń.

Wyścig odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych – bardzo wysoka temperatura powietrza i … morza (na środku Bałtyku jedna z załóg zanotowała temperaturę wody 24 stopni Celsjusza) doskwierały uczestnikom nie mniej niż braku wiatru. Ten ostatni, podczas czterodniowych zmagań, wiał z prędkością od 0 do 12 węzłów, przez co wstępne założenia taktyczne sprzed startu załogi musiały korygować na bieżąco, a czas pokonania 300 mil morskich się znacząco wydłużył.

O tym, kto najlepiej poradził sobie z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi wszyscy chętni będą mogli przekonać się w niedzielę, 12 sierpnia o godzinie 13. Wówczas, na terenie gdyńskiej mariny nastąpi uroczysta dekoracja zwycięzców. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Aktualności