Cheerleaders z MDK w Gdyni brązowymi medalistkami XVII Mistrzostw Polski 2014 oraz Pucharu Polski 2013 r.

W dniach 15-16 marca 2014 r. w Łochowie odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Cheerleaders, w których udział wzięło 86 zespołów (31 pom dance, 30 cheer dance, 7 cheer, 18 group stuntów) i 72 duety (37 pom dance i 35 cheerdance ) z całej Polski, w tym aż trzy zespoły i jeden duet z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni.

Jako pierwszy do rywalizacji przystąpił duet Maja Kaszubowska i Nicole Bolda, który po bardzo wyrównanej walce zajął trzecie miejsce.

Mistrzostwach Polski CheerleadersW drugim dniu Mistrzostw do rywalizacji przystąpiły zespoły z dywizji pom dance i cheer dance. Seniorki – zespół Elka trenowany przez Kamilę Hamerską i Julę Szmit oraz juniorki – zespół Galaxy, których trenerem jest Anna Kwitniewska, wywalczyły trzecie miejsca. Najmłodszy zespół z MDK – Renifery, trenowany również pod okiem Kamili Hamerskiej i Julii Szmit zakwalifikował się do finałów i zajął szóste miejsce oraz drugie w dodatkowym konkursie dla zespołów najlepiej kibicujących.

Podczas Mistrzostw ogłoszone zostały również wyniki Pucharu Polski 2013, w którym seniorki z zespołu Elka wywalczyły dla Gdyni trzecie miejsce.

Aktualności