Chylonia z nowymi boiskami oraz bieżnią

Gdynianie mogą już korzystać ze świeżo oddanych obiektów sportowych na Chyloni. Nowe boiska oraz bieżnia powstały na terenie XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Inwestycja była finansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego, Rady Dzielnicy Chylonia oraz Gdyńskiego Centrum Sportu.

– Cieszę się, że uczniowie oraz mieszkańcy Chyloni mogą w pełni korzystać z nowych, funkcjonalnych boisk. Mam nadzieję, że rozwinie się tu niejeden talent, z którego sukcesów już wkrótce wspólnie będziemy się cieszyć – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk.

Pomysł wykonania boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej z bieżnią oraz skocznią do skoku w dal zrodził się kilka lat temu, a o tym, że ta inwestycja zostanie zrealizowana przesądziło dopiero głosowanie na Budżet Obywatelski 2015. Wówczas projekt „Aktywna Chylonia” zebrał 1794 głosów. 

Od końca października arena sportowych zmagań została oddana do użytku. Boisko wyposażono w niezbędny sprzęt w tym m. in.: kosze do koszykówki oraz elementy do gry w siatkówkę. Obiekt posiada również piłkochwyt od strony ogrodzenia szkoły. 

Nieopodal znajduje się boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą, która w przeszłości służyła użytkownikom Narodowego Stadionu Rugby. Przypomnijmy, że nawierzchnia została przeniesiona do gdyńskich placówek edukacyjnych po remoncie obiektu o czym informowaliśmy tutaj.

– To przedsięwzięcie doskonale wpisuje się w charakter dzielnicy, poszerzając jej ofertę sportową. To świetny przykład współpracy z Gdyńskim Centrum Sportu, z którym sfinansowaliśmy ten projekt – mówi radny Marcin Wołek.

Warto zaznaczyć, że ze względu na kolizję planowanej inwestycji z przebiegającym pod terenami przeznaczonymi pod boiska ciepłociągiem, Gdyńskie Centrum Sportu po uzgodnieniach z OPEC Gdynia było zobowiązane do wykonania remontu ciepłociągu w istniejącym śladzie.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 640 323,59 złotych.

Aktualności