Ciszkiewicz w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata klasy Laser

lodkaFilip Ciszkiewicz, MKŻ Arka Gdynia, członek Gdynia Sailing Team po 3 dniach zmagań w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Świata w klasie Laser zajmuje bardzo dobre 6 miejsce.

Regaty rozgrywane we francuskiej miejscowości Douarenez w okolicach Brestu to najważniejsza z tegorocznych imprez dla zawodników poniżej 21 lat. Filip Ciszkiewicz po ubiegłorocznych sukcesach (dwa złote medale ME juniorów w klasie Laser Radial) w obecnym sezonie rywalizuje już w kategorii olimpijskiej klasy Laser, czyli Laserze Standard.

Przygotowania do MŚ przebiegały niezwykle intensywnie, już w Douarenez Filip spędził ponad siedem dni na treningach z młodzieżową kadrą Polski i zagranicznymi sparing-partnerami. Zawody we Francji rozpoczęły się w poniedziałek. Po pierwszym bardzo dobrym wyścigu w kolejnych Filip żeglował z nieco zmiennym szczęściem. W trzecim biegu przytrafił się spory błąd – falstart, który w żeglarstwie równoznaczny jest z ostatnim miejscem w danym wyścigu. Po dzisiejszych bardzo dobrych wyścigach ( 2 x 3 miejsce) Filip awansował jednak ponownie do ścisłej czołówki regat ze sporymi szansami medalowymi.

Zawody zakończą się dopiero w najbliższą sobotę a przed zawodnikami jeszcze sześć wyścigów.

Aktualności