Ćwiczenia strażaków w Marinie Gdynia

Od 5 do 6 kwietnia w kompleksie Mariny Gdynia odbędą się ćwiczenia straży pożarnej. Ich tematem będzie doskonalenie technik operowania jednostkami motorowodnymi oraz ratowanie osób poszkodowanych w wodzie. Kolejne ćwiczenia zaplanowano na 10 i 11 kwietnia.

Podczas wydarzenia prowadzone będzie szkolenie sterników motorowodnych. Ponadto, 15-osobowe grupy strażaków będą doskonalić umiejętności niezbędne na jednostkach pływających. Wśród przewidzianych ćwiczeń znajdą się między innymi: ratowanie z wody osoby poszkodowanej czy manewrowanie w porcie. Sprawdzana będzie również współpraca między jednostkami. 

–  Każde działanie straży pożarnej wzbudza ciekawość i nie inaczej jest w tym przypadku. Spacerowicze często przyglądają się naszym ćwiczeniom – przyznaje ogniomistrz Jakub Friedenberger

Będą to już drugie wiosenne ćwiczenia organizowane w Marinie Gdynia. Poprzednie dotyczyły zagrożeń chemiczno-ekologicznych. Od 27 do 29 marca strażacy brali udział w symulacji działań niezbędnych przy wyciekach ropopochodnych, a także rozstawiali zapory na wodzie. Wcześniej, na gdyńskich stawach, prowadzone były ćwiczenia lodowe. 

Galeria projektu

Aktualności