Cykl biegowy City Trail na półmetku

2 grudnia odbędzie się trzeci z sześciu zaplanowanych na edycję 2018/2019 bieg z serii CITY TRaiL z Nationale-Nederlanden w Trójmieście. Tym razem zawodnicy będą sprawdzać się na trasie w Gdańsku. Dystans to tradycyjnie 5 km. 

Cykl CITY TRAIL opiera się na prostej formule. Jeden sezon to sześć biegów na 5-kilometrowej trasie – w Trójmieście zawody odbywają się w dwóch lokalizacjach: pierwszy, trzeci i piąty bieg – w Gdańsku, drugi, czwarty i szósty – w Gdyni. Najważniejsza jest regularność – ukończenie cyklu oznacza udział w co najmniej czterech biegach. W klasyfikacji generalnej liczą się cztery najlepsze wyniki. Aby otrzymać pamiątkowy medal również należy pobiec minimum cztery razy. Podsumowanie edycji i wręczenie nagród odbywa się na siódmej, oddzielnej imprezie, organizowanej w formule uroczystej ceremonii. Harmonogram wszystkich biegów wygląda identycznie. O godz. 8:30 zaczyna pracę biuro zawodów, od 9:30 trwają biegi dla dzieci, a o 11:00 startuje bieg główny na 5 km.

– Startuję w CITY TRAIL od poprzedniej edycji. Nie jestem typowym biegaczem, ale jeśli mam czas na aktywność to wybieram właśnie bieganie. W ciągu ostatnich miesięcy sport zszedł u mnie na dalszy plan, ale już wróciłem, mam wykupiony karnet biegów na CITY TRAIL, a to duża motywacja, żeby biegać regularnie i co miesiąc sprawdzać kondycję – podkreśla jeden z uczestników CITY TRAIL, Kamil Szymański.

Najbliższy bieg odbędzie się na ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w okolicy AWFiS w Gdańsku. Trasa jest bardzo urozmaicona i malownicza. W listopadowych zawodach w Gdyni zwycięstwo odnieśli Łukasz Kujawski (z czasem 16:17) i Ewelina Paprocka (jej wynik to 18:52). Linię mety minęło 427 zawodników. Dodatkowo w biegach dziecięco-młodzieżowych – CITY TRAIL Junior uczestniczyło 147 młodych adeptów biegania.

– Z roku na rok biegi CITY TRAIL notują wzrost frekwencji. To pokazuje, że Polacy są coraz bardziej świadomi konieczności zmian swoich nawyków żywieniowych i zdrowotnych. Kształtowanie oraz utrwalanie takich postaw dotyczy także najmłodszych zawodników, którzy w ramach CITY TRAIL Junior, również mogą spróbować swoich sił na krótkim dystansie. Biorąc pod uwagę deficyt imprez biegowych w okresie jesienno-zimowym, udział w CITY TRAIL wydaje się być doskonałą okazją do podtrzymania wypracowanej latem kondycji – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Kolejne imprezy są zaplanowane na 6 stycznia, 10 lutego i 10 marca. Zawody w Trójmieście są częścią ogólnopolskiego cyklu, w którym uczestniczą także: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Aktualności