Czas na łyżwy! Bezpłatny WF na lodowisku

Pogoda coraz bardziej przypomina tę znaną z zimy, więc atrybuty plażowe na kilka miesięcy można odłożyć do szafy. Za to warto wyciągnąć z niej łyżwy! O to, że nie będzie gdzie na nich jeździć, nie trzeba się martwić. Już 6 listopada (wtorek) działalność wznawia sztuczne lodowisko miejskie przy ulicy Bema 33 w Gdyni. Uczniowie gdyńskich szkół i przedszkoli będą mieli szansę korzystać z darmowych, łyżwiarskich zajęć wychowania fizycznego. 

W sezonie jesienno-zimowym 2018/19 lodowisko będzie funkcjonować przez siedem dni w tygodniu – z czego ogólnodostępne będzie od wtorku do niedzieli. Na miejscu będzie można skorzystać z wypożyczalni łyżew.

W porównaniu z ubiegłym sezonem, modyfikacjom uległ cennik [dostępny TU]. Jednorazowy bilet wstępu na lodowisko będzie kosztował:

  • dla osób poniżej 18. roku życia: 5 zł;
  • dla osób powyżej 65. roku życia: 8 zł;
  • dla osób pomiędzy 18. a 65. rokiem życia: 10 zł.

Czas jednej sesji korzystania ze ślizgawki to 60 minut.

Dokładny cennik, grafik i regulamin eksploatowania lodowiska można znaleźć TUTAJ.

W tym sezonie jednostki organizacyjne Gminy Gdynia, tj.: przedszkola, szkoły podstawowe,  gimnazja, licea i  technika, będą mogły korzystać z lodowiska w ramach zorganizowanych, bezpłatnych zajęć wychowania fizycznego.

W przypadku pytań w sprawie działania lodowiska i grafiku, w tym dla szkół, których uczniowie korzystają z lodowiska, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 785-174-766 lub adresem e-mail: lodowisko@gdyniasport.pl.

Lodowisko przy ul. Bema funkcjonuje od kilkunastu lat. Wraz z początkiem września 2017 roku Gdyńskie Centrum Sportu przejęło od Młodzieżowego Domu Kultury funkcję administratora obiektu. W okresie zimowym obiekt cieszy się olbrzymią popularnością – co roku korzysta z niego średnio 25 tysięcy osób. Tafla ma powierzchnię 20 na 30 metrów, a na miejscu można skorzystać z wypożyczalni łyżew.

Aktualności