Czym jest SUKCES w sporcie dzieci i młodzieży?

warsztat-wiw-tomasz-kurach-10-06-2016-04-fot-gdyniasport-plW piątek, 10 czerwca odbyły się ostatnie zajęcia z cyklu warsztatów dla rodziców pt.: „Wsparcie dziecka w sporcie bez wywierania presji”. Siódme, podsumowujące spotkanie było prowadzone przez psychologa sportowego Tomka Kuracha z Fundacji Sportu Pozytywnego i dotyczyło pytania, „jak nauczyć dziecko bić rekordy?”.

Podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość wspólnie zastanowić się, jaką definicję sportowego sukcesu chcą przekazywać swoim pociechom i czy zawsze zwycięstwo w sporcie musi oznaczać zdobycie medalu i wygranie meczu.

1,5 – godzinne warsztaty miały także na celu przypomnienie uczestnikom najważniejszych aspektów związanych z praktycznym wykorzystaniem modelu i7W. Rodzice mieli możliwość zadawania przygotowanych pytań i wyjaśnienia swoich ewentualnych wątpliwości dotyczących informacji przekazywanych podczas wcześniejszych spotkań.

Podczas warsztatów „Wygrywam z radością – czyli o tym, jak nauczyć dziecko bić rekordy” rodzice poznali także narzędzia, które nie tylko mogą pomóc im wdrożyć informacje zdobyte podczas całego cyklu zajęć, ale również ułatwią ocenę i stałe monitorowanie własnych umiejętności z zakresu inspirowania, Wyjaśniania, Wymagania, Wspierania, Wyróżniania i Wynagradzania.

Aby był skuteczny, model i7W nie musi być wdrażany w życie od razu w całości – uczestnicy potwierdzili, że warto skupić się na początek na pracy nad jednym elementem. Pierwszy krok (nawet najmniejszy) jest przecież najważniejszy!

 [Not a valid template]

Aktualności