Drużynowe Mistrzostwa Polski kl. II w gimnastyce artystycznej

Druzynowe Mistrzostwa Polski kl II w gimnastyce artystycznej (21)W dniach 31.05.-01.06.2014 r. w Mrzeżynie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski kl. II w gimnastyce artystycznej. Były to równocześnie eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która będzie miała miejsce we Wrocławiu w ostatnich dniach czerwca. W Mrzeżynie rywalizowały 94 zawodniczki (rocznik 2003 i 2002) z 17 klubów z Polski.

Gdyńską Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Gimnastyce Artystycznej reprezentowało 13 uczennic. 10 trenujących na co dzień w klubie UKS Jantar Gdynia (Natalia Wiśniewska, Martyna Truszkowska, Ada Gudel, Klara Mocek, Paulina Kaczor, Natalia Krzyżanowska, Malwina Brzezińska, Michalina Paluchowska, Ada Bogaczyk i Victoria Kozłowska) oraz 3 z klubu SGA Gdynia (Kornelia Pacholec, Aleksandra Gorlikowska oraz Daria Rutkowska).

Każda z zawodniczek wykonała 4 układy: z piłką, obręczą, skakanką oraz wstążką. Gdynianki spisały się bardzo dobrze. Wśród 24 dziewcząt, które wywalczyły kwalifikację do OOM znalazło się aż 8 gimnastyczek z SMS Gdynia! Największą ilość punktów, zajmując pierwsze miejsce, zdobyła Natalia Wiśniewska (UKS Jantar Gdynia). Pozostałe dziewczynki uplasowały się na następujących miejscach: Kornelia Pacholec m.5, Martyna Truszkowska m.7, Ada Gudel m.8, Klara Mocek m. 12, Paulina Kaczor i Daria Rutkowska ex quo m.17, Natalia Krzyżanowska m. 21.

Jednocześnie w rywalizacji drużynowej aż 4 trzyosobowe zespoły z Gdyni (trzy UKS Jantar i jeden SGA Gdynia) wzięły udział w rywalizacji o mistrzostwo Polski. Najlepszą drużyną okazały się gimnastyczki z klubu PTG Sokół Kraków. Jantarki w składzie: Natalia Wiśniewska, Martyna Truszkowska, Ada Gudel zdobyły tytuł vice mistrza Polski, tym samym poprawiając wynik z roku poprzedniego, gdzie miały brązowy medal. Tuż za podium stanęły zawodniczki z SGA Gdynia (Kornelia Pacholec, Daria Rutkowska, Aleksandra Gorlikowska). Druga drużyna UKS Jantar Gdynia (Klara Mocek, Paulina Kaczor, Natalia Krzyżanowska) zajęła miejsce piąte, a trzecia w składzie: Malwina Brzezińska, Michalina Paluchowska, Victoria Kozłowska, ukończyła rywalizację na miejscu 16.

Podczas zawodów w układzie pokazowym z obręczą zaprezentowała się juniorka UKS Jantar Gdynia, Julia Wiśniewska (trenowana przez panią Agnieszkę Walczyk oraz panią choreograf Barbarę Pituch), która już za parę dni będzie reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Europy Juniorek w Baku.

Gimnastyczki, panie trener (Hanna Narloch, Agnieszka Walczyk – obie UKS Jantar oraz Joanna Pęgowska SGA Gdynia) oraz panie choreograf (Barbara Pituch, Aleksandra Szulc i Izabela Kwiecień) wróciły do Gdyni zadowolone i zmotywowane do dalszej, ciężkiej pracy na sali. Mają cztery tygodnie na doszlifowanie układów, by we Wrocławiu podczas OOM powalczyć z koleżankami z Krakowa o upragnione złoto.