„Dwójka” pobiegnie w rytmie serca

20 października o godzinie 11 odbędzie się charytatywny bieg „Dwójka biegnie w rytmie serca”. Start i meta znajdować się będą w II Liceum Ogólnokształcącym, do którego w przeszłości uczęszczali Paulina i Konrad – główni bohaterowie wydarzenia Absolwenci placówki zmagają się obecnie z ciężkimi odmianami nowotworu. Pieniądze zebrane podczas biegu oraz towarzyszącego mu festynu mają pomóc w ich leczeniu. 

Wydarzenie jest kontynuacją działań charytatywnych dla Pauliny i Konrada. Tym razem punktem kulminacyjnym będzie bieg, a uczestnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse: 1 oraz 5,5 kilometra (dla osób powyżej 16 lat). Obie trasy będą prowadzić po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Zapisy internetowe prowadzone są do 18 października TUTAJ. Jak dotąd do imprezy dołączyło ponad 450 osób.

Koszt pakietu dla osoby dorosłej wynosi 25 zł, a dla młodzieży do 18. roku życia – 15 zł (zawodnicy między 16 a 18. rokiem życia, którzy chcą wystąpić w biegu na 5,5 km muszą zapłacić 25 zł). Istnieje również możliwość uczestnictwa w… biegu wirtualnym. Po szczegóły odsyłamy do regulaminu

Równolegle, na terenie II Liceum Ogólnokształcącego mieszczącego się przy ul. Wolności 22b, odbędzie się festyn, podczas którego będzie można podziwiać pokazy strongmanów: Bartłomieja Grubby oraz Macieja Hirsza, z bliska przyjrzeć się zabytkowym pojazdom z Muzeum Techniki Wojskowej, a także wziąć udział w jeden z szeregu licytacji. Pod młotek pójdą m. in.: koszulki i piłki z autografami piłkarzy Arki Gdynia, porcelana z Daru Młodzieży czy vouchery do Sopockiej Fabryki Urody, gdyńskiej Mana Spa oraz Loppy’s World. 

W programie również: turniej strzelecki, koncerty zespołów muzycznych, kiermasz przygotowany przez uczniów, strefa food truck, budka fotograficzna, kącik słodkości oraz mecz nauczycieli z absolwentami.

Aktualności