Dzień Sportu na Orliku

Zapraszamy na wydarzenie pn. „Dzień Sportu”, ogólnopolską rodzinną imprezę sportowo-rekreacyjną obejmującą wszystkie Orliki w Polsce. 

Po raz pierwszy w historii ponad 100 000 osób z całej Polski weźmie udział w wydarzeniu sportowo-rekreacyjnym, które rozpocznie się w sobotę 9 września punktualnie o godz. 11:00 na 380 orlikach w 16 województwach.

Organizatorami tego bezprecedensowego w skali kraju wydarzenia będą animatorzy, realizujący program Ministerstwa Sportu i Turystyki „Lokalny Animator Sportu 2017”, którego operatorem jest Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej.

Głównym celem wydarzenia jest promocja klubów sportowych, lokalnych organizacji sportowych oraz infrastruktury Orlik. Zajęcia sportowe dedykowane dzieciom, młodzieży, dorosłym oraz seniorom.

Przedstawiamy poglądowy plan zakresu godzinowego wydarzenia oraz zakresu tematycznego, który może być wzbogacony propozycjami samych animatorów:

1.  Rozgrzewka 11:00-11:30

*przywitanie uczestników – omówienie przebiegu imprezy, podział
na grupy.

*rozgrzewka ok. 20-25 minut.

2. Gry i zabawy w grupach 11:30-13:30

Ta część polegać ma na udziale uczestników w wybranych przez animatora konkurencjach np. „Podwórkowe Gry i Zabawy Naszych Dziadków”: gry o charakterze międzypokoleniowym, które zaangażują osoby starsze i seniorów do udziału w imprezie.

3.  Prezentacja klubów sportowych 13:30-14:00

Etap ten dedykowany organizacjom, które współpracują z orlikami – kluby sportowe, UKS’y, szkoły oraz inne organizacje sportowe. Kluby reklamują swoją działalność (pokazowy trening, materiały reklamowe, informacje o naborach).

4.  Mecz międzypokoleniowy 14:00-15:00

Mecz drużyn międzypokoleniowych w wybranej dyscyplinie zespołowej. W zależności od ilości uczestników.

 

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w debiutującej w tym roku imprezie.

Aktualności