Ekstremalne zawody pływackie z Helu do Gdyni

BCT Gdynia Marathon 2014 to czwarta edycja ekstremalnych zawodów pływackich organizowanych na wodach otwartych Morza Bałtyckiego, które w tym roku odbędą się miedzy 1, a 3 sierpnia. 

BCT logo [2014]BCT Gdynia Marathon to cykliczne zawody pływackie, nawiązujące do tradycji maratonów rozgrywanych na wodach Zatoki Puckiej w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Pomysłodawcą i sponsorem głównym imprezy jest Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni, a organizatorem firma SJ Consulting.

Wyścig z Helu do Gdyni rozegrany zostanie na trasie o długości 19,5 km. W tym czasie na plaży stanie miasteczko BCT, a maraton odbędzie się w dniu, w którym będą najbardziej sprzyjające warunki atmosferyczne oraz termiczne wody. Z uwagi, iż dystans ponad dziewiętnastu kilometrów zalicza zawody do jednych z najtrudniejszych
na świecie, do udziału w nich zaproszeni zostali najlepsi pływacy świata. Dodatkowo przyznane zostaną trzy dzikie karty dla mniej znanych, a szczególnie utalentowanych zawodników z Polski.

Zawody zostaną zabezpieczone w formule „jeden do jednego”- na każdego pływaka przypadać będzie jedna łódź asekurująca. Nad prawidłowym przeprowadzeniem wyścigu czuwać będą sędziowie światowej Federacji Pływackiej FINA oraz sędziowie Polskiego Związku Pływackiego. Łączna pula nagród wynosi aż 28 000 USD.

Tegoroczna edycja BCT Gdynia Marathon to także okazja do rywalizacji dla mniej utytułowanych sportowców. W niedzielę, 3 sierpnia odbędzie się niemal 3 km wyścig pływacki wzdłuż gdyńskiej plaży, w którym udział weźmie maksymalnie 150 osób, a także sztafety na dystansie 4×200 m. O kwalifikacji do udziału w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń

Aktualności