Finał IX edycji Wojewódzkich Międzyszkolnych Mistrzostw Bowlingowych

W dniach 24-25 lutego 2014 roku odbędzie się Finał Wojewódzki Międzyszkolnych Mistrzostw Bowlingowych organizowanych przez Centrum U7.

Będzie on zwieńczeniem eliminacji, które odbywały się w grudniu 2013 roku. Wystartowało w nich 1030 zawodników z 109 trójmiejskich szkół. Teraz czas na Wielki Finał, w którym wystąpią same najlepsze zespoły.

Międzyszkolne Mistrzostwa Bowlingowe już na stałe wpisały się do kalendarza wydarzeń sportowych adresowanych do młodzieży szkolnej. Z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W ciągu całej historii Mistrzostw udział w nich wzięło ponad 6000 uczniów trójmiejskich szkół.

Udział w mistrzostwach zawsze był i jest całkowicie darmowy. W zawodach startują drużyny szkolne złożone z pięciu zawodników lub zawodniczek. Rywalizacja przebiega w trzech kategoriach wiekowych (podstawówka, gimnazjum, liceum), oddzielnie w kategoriach dla chłopców i dziewcząt. Prowadzimy również klasyfikację indywidualną Mistrzostw.

Co roku staramy się uatrakcyjnić nasze przedsięwzięcie. Podczas Mistrzostw organizujemy różnorodne konkursy dla dzieci i młodzieży, zapraszamy media oraz znane osobistości ze świata sportu. Dzięki temu Mistrzostwa z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród uczniów i nauczycieli. W zeszłym roku odwiedzili nas m.in. piłkarze Arki Gdynia, koszykarki Lotosu Gdynia i szczypiornistki Vistalu  Gdynia.

Terminy Finału Wojewódzkiego Międzyszkolnych Mistrzostw Bowlingowych:
24 luty 2014 roku – Finał Wojewódzki Międzyszkolnych Mistrzostw Bowlingowych dla szkół podstawowych.
25 luty 2014 roku – Finał Wojewódzki Międzyszkolnych Mistrzostw Bowlingowych dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Kliknij i poznaj godzinowy rozkład rozgrywek

[Not a valid template]

Aktualności