Gdynia Liderem międzynarodowego projektu!

EU flag-Erasmus+_vect_POSW dniu 7 grudnia 2015 roku, podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Gdyni, Wiceprezydent Gdyni ds. edukacji i zdrowia – Bartosz Bartoszewicz oraz Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu – Marek Łucyk zaprezentowali projekt „Move up to be healthy and happy” (Ruszaj się aby być zdrowym i szczęśliwym), współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus +.

„Move up to be healthy and happy” jako jedyny projekt w Polsce został wybrany do dofinansowania w ramach konkursów ogłoszonych przez Komisję Europejską w akcji Sport (niezwiązanych z Europejskim Tygodniem Sportu) w 2015 roku, co jest niewątpliwie międzynarodowym sukcesem Gdyni.

Celem projektu jest zwiększenie świadomości dzieci, rodziców i nauczycieli w zakresie postaw prozdrowotnych poprzez popularyzację sportu powszechnego w szkołach. Zadania dodatkowe będą polegały na promowaniu równości w sporcie, podnoszeniu kwalifikacji nauczycieli, pogłębianiu świadomości i wiedzy o zdrowym trybie życia. Projekt będzie również wzmocnieniem współpracy pomiędzy instytucjami działającymi w zakresie sportu, zdrowia i edukacji.

Więcej informacji dotyczącej projektu znajduje się w poniższych materiałach:

[Not a valid template]

Pobierz zip

Aktualności