„Gdynia na fali” podczas Święta Morza

23 czerwca 2018 roku, w ramach obchodów „Święta Morza”, zapraszamy do Parku Rady Europy, w którym zagości stanowisko programu edukacyjnego dla dzieci „Gdynia na fali” z jego atrakcjami.

Przewidziana została strefa chillout dla dorosłych i kącik malucha, a w nim:
– zabawy plastyczne: składanie żaglówek, kolorowanki żeglarskie, rebusy, łańcuch żeglarski,
– gry i zabawy edukacyjne: przeciąganie liny, skoki przez wielką skakankę, układanka, nauka węzłów żeglarskich, tor przeszkód, kalambury, historyjki żeglarskie, rzut do koła ratunkowego,
– zumba dla dzieci przy piosenkach żeglarskich,
– liczne konkursy z możliwością wygrania atrakcyjnych nagród,
– dodatkowo przewidziane są konsultacje i porady szkółek żeglarskich.

Obecne będą również kluby żeglarskie (Yacht Klub Stal Gdynia, JKM Gryf Gdynia, Yacht Klub Polski Gdynia, Akademia Żeglowania) .

Będzie można zapoznać się z budową dziecięcych łódek klasy Optimist i zachęcić swoje dzieci do rozpoczęcia przygody z żeglarstwem. Na miejscu będą również obecni ratownicy z Lifeguard Gdynia, którzy przeprowadzą szkolenie z zakresu bezpieczeństwa przebywania nad wodą i w wodzie.

Przypomnijmy, że Święto Morza w Gdyni to wydarzenie nawiązujące do tradycji Święta Morza, zapoczątkowanego w okresie II Rzeczypospolitej. Pomorski Związek Żeglarski, wspólnie z Krajową Izbą Gospodarki Morskiej, Ligą Morską i Rzeczną, Urzędem Miasta Gdyni, Marynarką Wojenną RP, Urzędem Morskim w Gdyni oraz innymi podmiotami wskrzesił imprezę w 2013 r. Jest ona wydarzeniem cyklicznym. W 2018 roku Święto Morza ma szczególny charakter bowiem rozpoczynają się obchody 100-lecia istnienia Marynarki Wojennej.

Stanowisko edukacyjne będzie dostępne 23 czerwca 2018 roku w Parku Rady Europy w godzinach od 11:00 – 17:00. Zapraszamy.

Aktualności