Gdynia na Fali w I ALO

1Po kilku miesiącach spotkań w szkołach podstawowych Gdynia na Fali “przyżeglowała” do pierwszej tej jesieni szkoły ponadpodstawowej. 1 Akademickie Liceum Ogólnokształcące na Witominie ma długie tradycje sukcesów w sporcie szkolnym i nie tylko. W gronie uczniów są także członkowie żeglarskich młodzieżowych kadr narodowych w klasie 29er. Dlatego też propozycja spotkania Ambasadorów z uczniami spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. 

Podczas środowego spotkania w którym wzięło udział ponad 200 uczniów 1 i 2 klas Ambasadorowie w odróżnieniu od spotkań w szkołach podstawowych położyli większy nacisk na pokazanie żeglarstwa jako ciekawej alternatywy dla spędzania wolnego czasu w domu/przed komputerem. W szkołach podstawowych podczas spotkań częstszy nacisk kładziony jest na zachęcanie dzieci to pierwszych kroków w klubach sportowych. W szkołach ponadpodstawowych, gdzie małe są szanse na rozpoczęcie przez uczniów kariery zawodniczej żeglarstwo jest prezentowane jako atrakcyjną i co najważniejsze dostępną formę aktywności. Tradycyjnie uczniowie uczestniczący w spotkaniach są zapraszani do Mariny Gdynia na kursy żeglarskie i krótkie rejsy, które są nagrodami w przygotowanym dla uczestników konkursie.

Gościem specjalnym spotkania w 1 ALO był Filip Ciszkiewicz, członek Gdynia Sailing Team i 2 złoty medalista Mistrzostw Polski w klasie Laser w 2014 roku. Filip opowiadał o swoich początkach uprawiania dyscypliny i o tym jak godzi obowiązki zawodowego sportowca i od października studenta Politechniki Gdańskiej.

Kolejne spotkanie programu Gdynia na Fali w najbliższą środę w V LO na Oksywiu.

Aktualności