Gdynia na Fali w Szkole Podstawowej nr 31 w Gdyni

Gdynia na Fali SP nr 31Dnia 16 października 2014 r. program Gdynia na Fali gościł w Szkole Podstawowej nr 31 w Gdyni Chyloni. W spotkaniu wzięła udział rekordowa liczba uczniów klas 1-3 (ponad 300 osób).

Jako przedstawiciel zawodników Gdynia Sailing Team i młodej generacji gdyńskich zawodników wystąpił Mikołaj Staniul. Mikołaj tegoroczny brązowy medalista Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski niedawno zakończył żeglowanie na Optimiście, a za 2 tygodnie po raz pierwszy wystartuje w nowej klasie 29er. Jego dotychczasowa kariera była jednym z najbardziej interesujących dla uczniów tematów. Mikołaj opowiadał o swoich początkach, o tym jak obecnie trenuje i jak godzi swoje obowiązki sportowe z zajeciami ucznia 2 klasy gimnazjum.

Spotkanie tradycyjnie zakończyło się zadaniem konkursowym (czyli zawiązaniem węzła bosmańskiego wg dostarczonej instrukcji). Część dzieci podejmowała próby wykonania zadania i pochwalenia się efektem jeszcze przed zakończeniem spotkania.

W najbliższy czwartek program Gdynia na Fali gościć będzie w I LO w Gdyni, gdzie spotka się z uczniami 1 i 2 klas ponadpodstawowych.

Aktualności