Gdyńskie Delfinarium za nami. Hegemonia gospodarzy

Minioną sobotą owładnęło Gdyńskie Delfinarium. Na pływalni Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbyły się bowiem IX Ogólnopolskie Zawody Pływackie pod patronatem prezydenta miasta Gdyni. Co nie budzi zaskoczenia, najlepszą ekipą okazał się gdyński Klub Sportowy Delfin, który zdobył w sumie aż 32 medale!

Na starcie stanęło 504 pływaków z 31 klubów.W uroczystym otwarciu imprezy wzięli udział: Rafał Klajnert – Dyrektor Urzędu Miasta Gdynia, Jarosław Kłodziński – Przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta Gdynia oraz Jarosław Chrościelewski – Prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Całe zawody zakończyły się powodzeniem zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym Klubu Sportowego Delfin. Zawodnicy trenerów Przemysława Czoków, Artura Ziniewicza i Marka Haci zwyciężyli klasyfikacje medalową, zdobywając w sumie aż 32 medale (12 złotych, 12 srebrnych, 8 brązowych) .

– Poziom zawodów był wysoki. Na starcie pojawiło się wielu medalistów, finalistów Mistrzostw Polski w kategorii juniorów oraz rekordzistów Polski na czele z Aleksandrą Polańską mistrzynią Polski seniorek na 200 m stylem dowolnym, uczestniczką Mistrzostw Świata w Korei gdzie wywalczyła wraz z koleżankami kwalifikację olimpijską. Podczas tej edycji w zawodach udział wzięła ekipa z Rosji. Cieszymy się, że w tym roku nasze zawody po raz kolejny przyciągnęły na start wielu zawodników z bardzo mocnych ośrodków pływackich w kraju i zagranicy – mówi Przemysław Czoków, trener główny sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia.

Wyniki dostępne na MegaTiming.pl.

Impreza była współfinansowana przez miasto Gdynia oraz sponsorowana przez: firmę TYR Polska oraz Akwarium Gdyńskie. 

Pełna galeria dostępna >> tutaj <<

Aktualności