Gdyńskie Poruszenie dla dzieci ze Św. Mikołajem

Zabawa Mikolajkowa Dnia 6 grudnia w sobotę, w dzień Mikołajek o godzinie 11.00 rozpocznie się na Hali Widowiskowo – Sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, coroczne, trzecie wydarzenie świąteczne dla wszystkich dzieci z naszego województwa, które chcą się spotkać ze Św. Mikołajem pod wspólnym tytułem „Pomagajmy uwalniać oddech”.

Integralną częścią imprezy będzie rozegranie meczu w piłkę nożną  pomiędzy dwiema drużynami: drużyną żużlowców i drużyną żeglarzy oraz ich gości. Do udziału w obydwu drużynach zdeklarowali się czołowi zawodnicy z Polski i z zagranicy, medaliści Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy oraz żeglarscy olimpijczycy, którzy zaprosili również swoich gości – czołowych sportowców  z kraju i ze świata m.in. Krzysztofa Buczkowskiego, Przemysława Miarczyńskiego, Piotra Myszkę oraz Piotra Kulę.

A to wszystko dla dzieci z całego województwa pomorskiego. To właśnie one w grudniowy poranek będą zagrzewać drużyny do walki.

Oprócz sportowców, tego dnia przyjedzie również gość specjalny – św. Mikołaj wraz z elfami.  Następnie zostanie rozegrany mecz w piłce nożnej, podczas którego asystentki św. Mikołaja – śnieżynki rozdawać będą uczestnikom słodkości.

Po meczu wszystkie dzieci będą mogły przystąpić do wspólnych gier, konkursów i zabaw z zawodnikami. W między czasie do imprezy dołączą przebrani już po meczu sportowcy i rozpoczną się konkursy przygotowane przez czołowe kluby sportowe. Co więcej będzie można z bliska zobaczyć i dotknąć żużlowe motory, kevlary zawodników, kaski, łódki i deski windsurfingowe, pianki, a przede wszystkim porozmawiać z gwiazdami sportu. Dodatkowo czekać będzie na dzieci mnóstwo niespodzianek przygotowanych przez wolontariuszy i darczyńców.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Aktualności