Gdyńskie Poruszenie dla dzieci

Bieg_Malucha2_małeZapraszamy najmłodszych miłośników aktywnej formy spędzania wolnego czasu na bezpłatne zajęcia w ramach Gdyńskiego Poruszenia.

Zajęcia odbywają się w czwartki, soboty i niedziele w obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej 5/9. W jesiennym programie Gdyńskiego Poruszenia można znaleźć trzy rodzaje zajęć skierowanych do dzieci: „Mama, Tata i Ja”, „Dziecko i Jego Świat” oraz zumbę.

Zajęcia „Mama, Tata i Ja” odbywają się w czwartki o godz. 10:00 (zbiórka przed salą fitness) i przeznaczone są dla rodziców z maluszkiem w wózku (niezależnie od poziomu sprawności fizycznej oraz umiejętności ruchowych). Celem spotkań jest przede wszystkim pogłębienie więzi pomiędzy rodzicami a dzieckiem, powrót do formy, kontakt dziecka z rówieśnikami oraz wymiana doświadczeń pomiędzy rodzicami.

Zumba dla dzieci to zastrzyk pozytywnej energii. Proste układy bazujące na tańcach latynoskich i hip-hopie porwą każdego uczestnika do zabawy, a przy okazji pozwolą spalić kalorie i uzupełnić poziom endorfin. Na spotkania zapraszamy w soboty o godz. 9:30 w sali fitness.

Cykl „Dziecko i Jego Świat” przeznaczony jest dla dzieci (do lat 15) ze stwierdzonym autyzmem oraz ich opiekunów. Program wpisuje się w realizowaną przez Gdyńskie Centrum Sportu strategię znoszenia barier społecznych. Spotkania odbywają się w niedziele o 17:00 w sali fitness. Podczas zajęć konieczna jest obecność opiekuna. Przed uczestnictwem za każdym razem wymagane jest zapisanie się za pośrednictwem strony internetowej.

Aktywność fizyczna jest jednym z najważniejszych czynników, które decydują o naszym zdrowiu. W GCS ćwiczenia dla najmłodszych zostały opracowane tak, by poprawić ich kondycję fizyczną, koordynację ruchową oraz pozytywnie wpłynąć na ćwiczenie pamięci.

Więcej informacji na stronie projektu [TUTAJ].

Aktualności