Gran Fondo Gdynia 2020. Ruszają zapisy!

Gran Fondo Gdynia powraca! Trzecia edycja kolarskiego „wyścigu z morza i marzeń” odbędzie się 24 maja 2020 roku. Natomiast już jutro, 1 października, ruszą zapisy online. Pierwsze 500 osób może liczyć na zakup pakietu startowego w najniższej cenie, a podczas rejestracji będzie można wpłacić środki na rehabilitację Ryszarda Szurkowskiego.

Gran Fondo Gdynia to najszybciej rozwijający się wyścig kolarski dla amatorów w Polsce. W jego pierwszej edycji – w 2018 roku – wystartowało 350 kolarzy. W 2019 roku, na liście startowej znalazło się już ponad 1200 miłośników dwóch kółek. Skąd tak szybko rosnąca popularność imprezy?
– Cieszymy się, że Gdynia po raz kolejny będzie gościła Gran Fondo. Poprzednie lata pokazały, że to strzał w dziesiątkę, a rosnąca z roku na rok popularność tej imprezy sprawiła, że z ogromną przyjemnością chcieliśmy powitać ją ponownie. Nasze miasto żyje sportem, a takie imprezy są jego wizytówką – mówi Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.

– Myślę, że w pierwszym roku przekonaliśmy polskich kolarzy, że Gran Fondo Gdynia to nowa jakość na naszym rynku – mówi Michał Drelich, dyrektor wyścigu. – Naszym ogromnym atutem jest bez wątpienia trasa – malownicza, pagórkowata, wymagająca, ale nie bardzo trudna, ze startem i metą w samym sercu Gdyni, czyli na Skwerze Kościuszki. A co chyba najważniejsze, w pełni bezpieczna dla kolarzy, ponieważ w stu procentach wyłączona z ruchu drogowego na czas trwania wyścigu. To prawdziwa rzadkość na wyścigach dla amatorów, nie tylko w Polsce. Wiele z nich rozgrywanych jest na krótkich pętlach lub przy częściowo otwartym ruchu drogowym. My umożliwiamy naszym zawodnikom rywalizację na długiej, 134- lub 80-kilometrowej pętli, a droga jest w całości dla nich.

Malownicza, atrakcyjna i bezpieczna trasa, to nie jedyny wyróżnik imprezy. Każdy uczestnik Gran Fondo Gdynia otrzymuje bowiem w podstawowym pakiecie startowym wysokiej jakości koszulkę kolarską. Istnieje też możliwość uzupełnienia stroju o spodenki.

Zapisy do startu w Gran Fondo Gdynia 2020 zostaną uruchomione jutro – 1 października o godz. 13:00. Rejestracja będzie dostępna w portalu SlotMarket.pl. Pierwsze 500 pakietów startowych dostępnych będzie w najniższej cenie 150 złotych. Podczas rejestracji, będzie można także wpłacić środki na rehabilitację jednego z najwybitniejszych polskich kolarzy w historii – Ryszarda Szurkowskiego, który w ubiegłym roku uległ bardzo poważnemu wypadkowi podczas amatorskiego wyścigu w Niemczech.

– Warto zapisać się na samym początku i skorzystać z niższej ceny. Gorąco zachęcamy również do wsparcia naszej zbiórki na rzecz Ryszarda Szurkowskiego. Mamy nadzieję, że w ten sposób dołożymy z naszymi zawodnikami niewielką cegiełkę do rehabilitacji naszego mistrza – przekonuje Michał Drelich. – Kolarze na pewno ucieszą się też z faktu, że w tym roku udało nam się uniknąć kolizji terminów z innymi popularnymi wyścigami w kraju. Dzięki temu nikt nie będzie musiał rezygnować ze startu w jednej imprezie na rzecz drugiej.

Tuż przed uruchomieniem rejestracji, organizatorzy przedstawili na konferencji prasowej tegorocznych Gran Fondo Coffee Riders, czyli swoistych ambasadorów wyścigu w całym kraju, którzy przez najbliższe miesiące będą pomagać amatorom przygotować się do startu w imprezie. Wśród nich jest choćby Mikołaj Paszkowski z Gdyni – miłośnik kolarstwa, od 16 lat instruktor spinningu, pracujący w trójmiejskich klubach fitness. Współzałożyciel serwisu rowerowego oraz organizator coffee ride’ów w swojej społeczności lokalnej.

 

Fot. Gran Fondo Gdynia

Aktualności