Grand Prix Polski Cheerleaders w Gdyni

W sobotę 29 marca 2014 r, w Hali Sportowej Gimnazjum nr 4 w Gdyni odbędzie XII Gdyński Festiwal Zespołów Cheerleaders pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders organizowany w ramach Grand Prix Polski Cheerleaders.

plakat cheerleadersGłównym organizatorem imprezy jest Szkoła Podstawowa nr 10 z Gdyni. Do turnieju zgłosiły się 36 zespoły, które przyjadą do Gdyni z całej Polski. Będziemy gościć cheerleaderki i cheerleaderów z Warszawy, Krakowa, Mszczonowa, Wałcza, Elbląga, Płocka, Zielonek, Chojnic, Łochowa oraz Trójmiasta – razem 388 tancerzy.

Dzieci i młodzież będą rywalizowały w dwóch dywizjach tanecznych:
– Pom-Dance i Cheer-Dance

i w trzech kategoriach wiekowych:

– junior młodszy, junior, senior.

Zawodników oceniała będzie profesjonalna komisja sędziowska, w której zasiądą znakomicie wykwalifikowani sędziowie Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders, na czele z jego prezesem Bartoszem Penkalą.

Uczestnicy zaprezentują w tym sezonie nowe, ciekawe choreografie, w których znajdziemy nie tylko widowiskowe skoki i piruety, ale również połączenie różnych stylów tanecznych, które z pewnością zachwyci gdyńską publiczność.

Trójmiejskie zespoły znajdują się w czołówce polskiego cheerleadingu, a 8 z nich brało udział w XVII Mistrzostwach Polski Cheerleaders, które w tym roku odbyły się w Łochowie w dniach 15-16.03.2014 r. Na podium znalazły się między innymi: Baltica z Gdańska, Elka i Galaxy z Gdyni. Będą one reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy Cheerleaders w Manchesterze lipcu tego roku.

Zawodnicy rywalizować będą w dwóch rundach :

– eliminacyjnej i finałowej, która przewidywana jest na godzinę 15–tą.

Aktualności