Grand Prix Trójmiasto zBiegiemNatury – Łukasz Gurfinkiel najszybszy

W niedzielę (2.03) podczas 5. zawodów w ramach cyklu Grand Prix Trójmiasto zBiegiemNatury pierwszy na linii mety zameldował się Łukasz Gurfinkiel (17:00). Wśród pań najszybszą była Elżbieta Tuwalska (21:23).

Po niedzielnym biegu sytuacja w czołówce cyklu w Trójmieście wygląda nie mniej ciekawie niż przed zawodami. Zwycięzca biegu w Gdańsku – Łukasz Gurfinkiel „uciekł” swojemu największemu rywalowi – Oskarowi Przysiężnemu, który zajął 4. miejsce. Nie oznacza to, że Oskar zupełnie stracił szanse na końcowy sukces.

Wśród pań najszybsza na trasie w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, która przebiega przez teren Nadleśnictwa Gdańsk, była Elżbieta Tuwalska, która zwycięstwem nad Martyną Wardą – zwyciężczynią dwóch biegów – zaskoczyła część kibiców. Biorąc pod uwagę niedzielne rozwiązanie czeka nas zacięta walka do ostatniego biegu. Z niecierpliwością czekamy zatem na 30. marca, kiedy odbędzie się ostatni w cyklu bieg – tym razem w Gdyni (przypominamy, że zawody odbywają na przemian w Gdańsku i Gdyni).

Przed biegiem głównym odbyły się biegi dzieci i młodzieży w ramach akcji „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Warto podkreślić fakt, że zawody dla młodszych biegaczy cieszą się sporym zainteresowaniem. Kto wie, być może złapią biegowego bakcyla, który zaprocentuje w przyszłości licznymi medalami.
Na uczestników biegu czekała miła niespodzianka w osobie mistrzyni świata w boksie i kickboxingu – Iwony Guzowskiej, która choć nie startowała, na pewno swoim dopingiem pomagała zawodnikom w osiągnięciu jak najlepszych wyników.

Ceremonia zakończenia, podczas której zostaną rozdane nagrody i wręczone medale, dla wszystkich którzy ukończą co najmniej 4. z 6. biegów odbędzie się w ciągu 3. tygodni od ostatniego biegu. Ceremonia jest zaplanowana na środek tygodnia i godziny popołudniowe. O szczegółach będzie można przeczytać wkrótce na stronie akcji.

Miasta uczestniczące w Grand Prix zBiegiemNatury 2013/14 to poza Trójmiastem: Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W każdym z 11 miast uczestniczących w akcji w okresie październik 2013-marzec 2014 odbędzie się po 6 biegów na dystansie 5 km.

Szczegóły dotyczące akcji oraz zapisy na zawody znajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl. Zachęcamy także do śledzenia profilu akcji na Facebooku – www.facebook.com/zBiegiemNatury.

Aktualności