Grand Prix Trójmiasto zBiegiemNatury – w niedzielę kolejny bieg w Gdańsku

W niedzielę (2.03) odbędą się 5. zawody w ramach cyklu Grand Prix Trójmiasto zBiegiemNatury. Internetowe zapisy do biegu trwają do końca dnia w czwartek (27.02).

Sytuacja w czołówce cyklu w Trójmieście (przypomnijmy, że zawody odbywają się na przemian w Gdańsku i Gdyni) wygląda bardzo ciekawie. Wśród panów na pierwszym miejscu z taką samą liczbą punktów – 5 – są Łukasz Gurfinkiel oraz Oskar Przysiężny (zwycięzca poprzedniej edycji). Obaj mają na koncie po trzy starty. Rywalizacja pań wygląda równie interesująco. Siostry Elżbieta i Małgorzata Tuwalskie mają na koncie po 8 punktów, które zdobyły w czterech startach. Z kolei Martyna Warda, która wygrywała w trwającej edycji dwa razy, „odpuściła” dwa biegi, więc żeby zostać sklasyfikowaną musiałaby biegać w zarówno w niedzielę, jak i w ostatnich zawodach. Dopiero wtedy będzie jasne, czy będzie sklasyfikowana.

Każdy, kto nie zdąży zapisać się za pomocą elektronicznego formularza, może to zrobić w dniu biegu w biurze zawodów. Również w biurze zawodów będzie możliwość zapisania młodszych zawodników do startu w cyklu „Dzieciaki zBiegiemNatury”.

Start biegu głównego odbywa się zawsze o godzinie 11:00. Biegi dzieci i młodzieży rozpoczynają się o godz. 9:30. Biuro zawodów jest otwarte w godz. 8:30-10:30.

Trasa Grand Prix Trójmiasto zBiegiemNatury przebiega przez tereny Lasów Państwowych.

Miasta uczestniczące w Grand Prix zBiegiemNatury 2013/14 to poza Trójmiastem: Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W każdym z 11 miast uczestniczących w akcji w okresie październik 2013-marzec 2014 odbędzie się po 6 biegów na dystansie 5 km.

Szczegóły dotyczące akcji oraz zapisy na zawody znajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl. Zachęcamy także do śledzenia profilu akcji na Facebooku – www.facebook.com/zBiegiemNatury.

Aktualności