Halowe Mistrzostwa Polski klasy Laser

filipW niedzielę na Stadionie Narodowym w Warszawie miała miejsce wyjątkowa impreza. Jako regaty pokazowe – towarzyszące pokazom windsurferów na tymczasowym basenie powstałym na płycie boiska – rozegrano zawody w klasie Laser, w których wzięło udział czterech zawodników, w tym wszyscy medaliści zakończonych niedawno Młodzieżowych Mistrzostw Polski w klasie Laser.
.

Gdynię reprezentował Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia/Gdynia Sailing Team), który tym razem finiszował poza podium. Natomiast sam odbiór pierwszych w historii polskiego żeglarstwa regat w hali był niesamowity. Poniżej wrażenia Filipa z występu:

W ubiegłą niedzielę brałem udział w niezwykłym wydarzeniu. Mianowicie na Stadionie Narodowym odbyły się pierwsze w historii Halowe Mistrzostwa Polski w olimpijskiej klasie Laser. Na basenie o długości 90m oraz szerokości kolejnych 30m, mieliśmy do przepłynięcia trasę składającą się z samych baksztagów przy wietrze dochodzącym w porywach do 70 km/h, co jak się okazało, przysporzyło mi sporo problemów.

Mojego startu nie można zaliczyć do udanych, wylosowałem dwukrotnie najgorsze miejsce do startu, a oprócz tego zaliczyłem parę efektownych wywrotek, które na pewno spodobały się publiczności.

Uważam, iż tego typu inicjatywy to wspaniały pomysł na promowanie żeglarstwa oraz na polepszanie warunków szkoleniowych zarówno dla Laserowców, jak i dla innych rozwijających się klas żeglarskich, których w naszym kraju nie brakuje. Z tego powodu mam wielką nadzieję, że w przyszłości takich pomysłów będzie więcej. Trzymajmy za to kciuki!

Na koniec chciałbym podziękować swojej rodzinie, która kibicowała mi z trybun stadionu oraz Monice, która również gorąco trzymała za mnie kciuki! Do zobaczenie na następnych regatach. Te już niedługo – pod koniec miesiąca Mistrzostwa Polski w Gdańsku.

Aktualności