Startuje jubileuszowa edycja Volvo Gdynia Sailing Days

Lato nad polskim morzem upływa pod znakiem żeglarstwa. Od poniedziałku gdyńską marinę opanowali uczestnicy Volvo Gdynia Sailing Days 2019 – jubileuszowej, 20. edycji imprezy. Ostatni powiew wiatru w żagle poczujemy 3 sierpnia.

Zeszłoroczne zawody potwierdziły, że aspirujące do miana polskiego Kieler Woche Volvo Gdynia Sailing Days w kraju nie ma sobie równych. W istocie. To najbardziej prestiżowy cykl regat w Polsce i jednocześnie największe żeglarskie wydarzenie w tej części basenu Morza Bałtyckiego.
– Wiele wspólnego z prawdą ma często powtarzane hasło o Gdyni jako żeglarskiej stolicy Polski. Jesteśmy dumni z faktu, że to właśnie w naszym mieście żeglarze z całego świata czują się, jak w domu – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni. I dodaje: – Żeglarstwo to wspaniały sport, a Gdynia dysponuje fantastycznymi warunkami do jego uprawiania i podziwiania z nabrzeża. Regaty Volvo Gdynia Sailing Days pozwalają lepiej poznać kulturę morza i zainteresować żeglarstwem mieszkańców Gdyni oraz turystów, spędzających tu wakacyjny czas.

Blisko 1000 uczestników, którzy zjadą do Gdyni z całego świata, rywalizować będą w 17 konkurencjach. Łącznie da nam to 13 dni zmagań. Volvo Gdynia Sailing Days, jako największy w kraju festiwal żeglarski, wzniósł się na nieosiągalny wcześniej poziom. W ramach tegorocznej imprezy rozegrane zostaną chociażby mistrzostwa Europy w olimpijskich klasach 49er, 49er FX i Nacra 17, a także mistrzostw świata juniorów do lat 21 w klasie Laser. Oprócz tego na wodach Zatoki Gdańskiej będziemy mogli podziwiać rywalizację superszybkich skiffów, małych Opimistów czy katamaranów. Podczas tegorocznych Volvo Gdynia Sailing Days odbędzie się pięć wydarzeń o randze mistrzowskiej, w których wezmą udział zawodnicy od najmłodszych do najbardziej doświadczonych.

Na wodzie zobaczymy medalistów mistrzostw świata i Europy, uczestników Igrzysk Olimpijskich, zawodników kadry narodowej seniorów i juniorów, żeglarzy niepełnosprawnych oraz amatorów, co udowadnia, że żeglarstwo jest sportem dla każdego. Na zwycięzców czeka worek medali, pucharów, nagród oraz wyróżnień.
– Różnorodność konkurencji jest tak duża, że każdy, nawet największy żeglarski laik, znajdzie coś, na czym będzie mógł skupić swoją uwagę. Bardzo łatwo złapać żeglarskiego bakcyla nawet w roli widza. Gorąco zachęcam każdego do odwiedzin gdyńskiej mariny i jej okolic na przełomie lipca i sierpnia – zaprasza Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Szczególną uwagę warto poświęcić zawodom we wspomnianej klasie Optimist, które będą bardzo ważnym punktem tegorocznego Volvo Gdynia Sailing Days. Regaty rozegrane zostaną jako Kinder+Sport – Puchar Trenerów (25-27 lipca). To wynik współpracy firmy Ferrero Polska Commercial z Polskim Związkiem Żeglarskim w ramach programu CSR Kinder+Sport/Joy of Moving. Zawody w klasie Optimist stanowić będą żeglarską odsłonę projektu Kinder+Sport. W ich trakcie w miasteczku regat będą się również odbywać bezpłatne animacje i warsztaty edukacji żeglarskiej na brzegu i na wodzie. Będzie można skorzystać z symulatora żeglarskiego oraz po raz pierwszy zejść na wodę pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej. Chętni dostaną szansę, aby popłynąć na trasę regat Optimist, aby zobaczyć rówieśników w akcji. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a uczestnicy są objęci ubezpieczeniem NNW, zapewnionym przez organizatora.

Przyjdź z maluchem!

Volvo Gdynia Sailing Days to nie tylko emocje i zacięte zmagania na wodzie, ale również atrakcje na lądzie. Jedną z tegorocznych propozycji wartych uwagi jest miasteczko zawodów.
– Będziemy w nim mogli porozmawiać z żeglarzami. Planujemy również strefę zabaw
i animacji dla najmłodszych. Nie zabraknie tam zajęć ruchowych prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów. Zapraszamy również dorosłych, bo i dla nich nie zabraknie atrakcji
– mówi dyrektor GCS.

Gry zręcznościowe i pamięciowe, quizy, zumba, zajęcia edukacyjne czy tworzenie zabawek
z recyklingu to tylko niektóre z przygotowywanych atrakcji. Zapewnione one będą przez cały okres trwania regat. W godzinach od 10:00 do 18:00 na maluchy czeka mnóstwo zajęć:

  • poranna rozgrzewka Młodego Żeglarza;
  • budowanie zamków i budowli z piasku;
  • eco akwarium;
  • przeciąganie liny;
  • wykonywanie żaglówek z papieru;
  • tworzenie i malowanie czapek marynarskich z papieru;
  • żeglarskie kolorowanki;
  • tworzenie historyjek żeglarskich;
  • gry zręcznościowe i pamięciowe.

Przewidziane są również zajęcia zumby w każdy wtorek i środę w godzinach 12:00 -12:30.

Mała czarna? Czemu nie!

Na spragnionych kofeiny czekać będzie natomiast aromatyczna kawa Woseba, a oprócz tego w weekend 26-28 lipca bariści będą służyć pomocą w doborze ulubionego jej smaku. W namiocie Woseba będziecie mogli spróbować kolekcji kaw premium: Mocca Fix Gold oraz nowej Woseba Bio Organic. Będzie można również schłodzić się pyszną mrożoną kawą oraz odpocząć na kolorowych leżakach. Czekają też na Was atrakcje z nagrodami od producenta kawy.

Z Volvo przez świat

Volvo Cars jest firmą globalną – każda podjęta przez nich decyzja może mieć wpływ na świat i życie ludzi – dlatego w centrum wszystkiego, co robią, jest zawsze człowiek. Ich podejście do spraw środowiska wykracza poza działania związane z motoryzacją i ma wpływ na społeczeństwo. Bardzo skrupulatnie analizują konsekwencje swoich działań.

Założeniem marki jest, by w 2025 roku 50 procent sprzedaży stanowiły samochody elektryczne. Ten ambitny cel opiera się na pierwszej w branży motoryzacyjnej deklaracji, że wszystkie nowe modele prezentowane od 2019 roku będą dostępne z napędem hybrydowym lub w pełni elektrycznym.

Wszystko, co robi Volvo Cars, zaczyna się od człowieka. Dlatego zupełnie naturalne jest dążenie do ułatwiania ludziom życia, czynienia go bardziej bezpiecznym i lepszym. To właśnie filozofia Volvo Cars.

Nieustannie bardzo mocno skoncentrowani są na trzech kluczowych wartościach: bezpieczeństwie, jakości i trosce o środowisko naturalne.

No to pstryk!

Na stoisku Nikon będziemy prezentować aparaty, obiektywy, lornetki i lunety. Dodatkowo odbędą się szkolenia fotograficzne, a szczegółowy ich plan dostępny jest na akademianikona.pl/blog.

Szczegółowy harmonogram Volvo Gdynia Sailing Days:

22-24.07.2019

Puchar Miasta Gdyni klas LAS, LAR, LAS 4.7. Ponad 200 zawodników jednocześnie ścigających się w 3 flotach.

22-23.07.2019

Mistrzostwa Polski w Sprincie klas 29er, L’Equipe, Optimist. W każdej stawce tylko 10 najlepszych juniorów ścigających się o tytuły mistrzów Polski.

22-24.07.2019

Puchar Volvo Gdynia Sailing Days klas Hobie Cat 16, A-Class, Nacra 17, Formula Open, Kiteboarding. Zobacz wyścigi superszybkich katamaranów i widowiskową rywalizację kite’ów!

23.07.2019

Mistrzostwa Polski w Sprincie klas RS:X do lat 19 I Techno 293. Którzy młodzi „deskarze” okażą się najszybsi? 

 25-27.07.2019

Puchar Trenerów Yacht Klubu Polski klasy Optimist B. Zobacz jak ponad 250 wychowanków Yacht Klubów Polski z całego kraju rywalizuje o puchar dla swojego klubu! Optimist to klasa w której skład wchodzi ponad 150 000 zarejestrowanych łodzi z całego świata i o wiele więcej jednostek nigdy nie zgłoszonych do rejestru.

26-28.07.2019

Puchar Volvo Gdynia Sailing Days klasy Finn. Jednoosobowa klasa Finn wymaga od swoich zawodników niebywałej siły i tężyzny fizycznej. I w tym roku „finniści” odwiedzą Gdynię, by zmierzyć się na wodach Zatoki Gdańskiej.

26-28.07.2019

Mistrzostwa Polski klasy RS:X. Polscy zawodnicy od lat reprezentują najwyższy światowy poziom. Przekonaj się czy dotychczasowi liderzy obronią tytułów mistrza Polski.

27-28.07.2019

Puchar Volvo Gdynia Sailing Days klas Delphia 24, Micro, Skippi. Zmagania czteroosobowych załóg o Puchar VGSD.

26-28.07.2019

Polska Ekstraklasa Żeglarska. W Gdyni znów będziecie mogli spotkać Waszych faworytów Żeglarskiej Ekstraklasy!

29.07-03.08.2019

Mistrzostwa Świata Zhik klasy 29er. Do Gdyni przyjadą trenerzy, zawodnicy i sympatycy klasy 29er z całego świata. Ponad 120 najlepszych zawodników startujących na jachtach 29er będzie rywalizować o tytuły mistrzowskie klasy.

29-30.07.2019

Mistrzostwa Polski w Sprincie klas LAS, LAS 4.7 Czyj Laser jest najszybszy w Polsce? Dowiecie się w Gdyni!

Aktualności