Kibicuj i zgarniaj nagrody!

Podczas Biegu Niepodległości Z PKO Bankiem Polskim, po raz trzeci w historii cyklu, wzdłuż trasy funkcjonować będą strefy kibicowania gdyńskich szkół. Poszczególne placówki rozstawione zostaną na całej długości ulicy Świętojańskiej. Najlepsza z nich otrzyma tytuł „Mistrza Kibicowania”. Wybór w rękach… biegaczy. 

Polscy kibice uznawani są za najlepszych na świecie, co potwierdzają kolejne wielkie imprezy  organizowane w naszym kraju. Podczas Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim będą mogli potwierdzić to najmłodsi adepci sztuki dopingowania. W ruch pójdą klaskacze, wuwuzele oraz instrumenty muzyczne. Spodziewać możemy się również pomysłowych transparentów oraz chóralnych przyśpiewek. Wszystko po to, aby wspierać biegaczy przemierzających ul. Świętojańską.

Uczestnikami konkursu mogą być tylko i wyłącznie uczniowie publicznych placówek funkcjonujących w ramach Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Gdyni. Zgłoszenia szkół w formie elektronicznej prosimy kierować na adres gpx@gdyniasport.pl od 22 października br. o godzinie 12:00 do 29 października. Do konkursu przyjętych zostanie 10 placówek (decydować będzie kolejność zgłoszeń). 

Zwycięska szkoła, oprócz zaszczytnego tytułu, otrzyma pamiątkowy puchar oraz nagrodę w wysokości 2000 zł na zakup sprzętu sportowego. Placówka, która zajmie drugie miejsce na ten sam cel otrzyma 1500 zł, trzecia – 1000 zł, a pozostałe – 500 zł.

O wyborze „Mistrza Kibicowania” zadecyduje liczba głosów oddanych przez zawodników biorących udział w Biegu Głównym na dystansie 10 km. Ankieta znajdować będzie się w Profilu Zawodnika i będzie można wziąć w niej udział od 11 do 25 listopada br. Każdemu głosującemu przysługuje wyłącznie jeden głos. Zwycięzcę konkursu poznamy 26 listopada.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja zmagań kibiców odbyła się podczas Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim. Wówczas  najwięcej „oczek” uzbierała Szkoła Podstawowa nr 51 i to do niej powędrował tytuł „Mistrza Kibicowania”. Z kolei podczas Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 17. 

Pobierz zip

Aktualności