Kolarzom, co kolarskie. Sprawdźcie medale MP XCM 7R CST MTB Gdynia Maraton

Po otwarciu zapisów czas na odkrycie kolejnych kart.  Poznaliśmy wzory medali, które zawisną na szyjach uczestników Mistrzostw Polski XCM 7R CST MTB Gdynia Maratonu. Dzieci otrzymają krążki ze złotym lub srebrnym rowerem. Z kolei zębatka wpisana będzie w medal przeznaczony dla zawodników powyżej 16. roku życia.

Wyszliśmy z złożenia, aby oddać kolarzom to, co kolarskie, dlatego zdecydowaliśmy się umieścić na medalach elementy bezpośrednio nawiązujące się do sprzętu rowerowego – wyjaśnia dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Przemysław Dalecki. I dodaje: – Krążki prezentują się naprawdę okazale. Nie mam wątpliwości, że dla każdego zawodnik na mecie będzie to godna nagroda oraz wspaniała pamiątka.

Szczególnie pomysłowe wydaje się wykorzystanie zębatki, która symbolizuje wymagające podjazdy i strome zjazdy, na których łańcuch raz „kręci” powoli, by za chwilę pracować na pełnych obrotach. Za przygotowanie projektu odpowiedzialni są Jacek Ryń i Elżbieta Maruszczak.

Przypomnijmy, że zapisy na Mistrzostwa Polski XCM 7R CST MTB Gdynia Maraton ruszyły na początku miesiąca i potrwają do 26 sierpnia. Zawody zaplanowano na niedzielę, 8 września. W Gdyni poznamy mistrzów Polski Elity, Juniorów oraz U-23. Do udziału w imprezie zachęcamy nie tylko zawodowców, ale również amatorów oraz najmłodszych amatorów dwóch kółek.

Na zawodników powyżej 16. roku czekają do wyboru trzy dystanse: 30, 60 i 90 kilometrów. Trasy dzieci (od Maluchów do Młodzików Starszych) liczą od 250 metrów do prawie 4 km.

Czekajcie na nasze kolejne meldunki! I na koniec ciekawostka dla wytrwałych: zębatka będzie jednym z głównym motywów gdyńskich zmagań.

Aktualności