Kolejna edycja Eko Nurkowego Dnia za nami

Eko Nurkowy DzieńDnia 11 października 2014 r. już po raz szósty, gdyńska Marina gościła społeczność nurkową podczas akcji pod hasłem „Eko Nurkowy Dzień”, organizowanej przez Centrum Nurkowania i Turystyki Aktywnej TICADA oraz Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Celem przedsięwzięcia było uporządkowanie podwodnych obszarów Mariny, okolic Bulwaru Nadmorskiego oraz miejskich plaż.

Eko Nurkowy Dzień był nie tylko okazją do obserwowania pracy płetwonurków ale również odwiedzenia stoisk firm i instytucji, które aktywnie włączyły się w przedsięwzięcie, m.in. Jednostki Wojskowej Formoza, czy Akwarium Gdyńskiego, które na tę okazję przygotowało specjalny kącik dla najmłodszych.

Jak co roku, udział płetwonurków w akcji był bezpłatny. Dzięki wsparciu sponsorów uczestnicy otrzymali ciepły posiłek i napoje, okolicznościowe koszulki, a także wzięli udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Pomysłodawcami przedsięwzięcia są Sebastian Borek z Centrum Nurkowego Ticada oraz Piotr Bielski z Gdyńskiej Mariny. Nad bezpieczeństwem nurkujących czuwali ratownicy medyczni, ratownicy WOPR oraz chronometrażyści.

Podwodne okolice gdyńskiego basenu jachtowego sprzątało około 150 nurków. Łącznie wyciągnięto około dwóch ton śmieci, które zalegały na dnie.

[Not a valid template]

Aktualności