Końcowe odliczanie do Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim

Zgodnie z hasłem PKO Grand Prix Gdyni 2018 pędzimy „Nieustannie naprzód”. Już w najbliższy weekend odbędzie się druga z czterech tegorocznych odsłon największego cyklu biegów ulicznych na Pomorzu. Na listy startowe Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim zapisało się ponad 4 500 osób. Bieg główny na dystansie 10 kilometrów zaplanowano na niedzielę o godzinie 10:00. Starty imprez towarzyszących – biegów dziecięcych i młodzieżowych oraz marszów nordic walking odbędą się w sobotę.

Poczuj europejską radość

Świętowanie Dnia Europy w sportowym stylu to już gdyńska tradycja. W tym roku gotowość startu w Biegu Europejskim z PKO Bankiem Polskim zgłosiło ponad 4 500 osób, z czego ponad 3 200 wystartuje w biegu głównym. Zapisy w CH Riviera kończą się 10 maja włącznie, a dołączyć do wielkiego, biegowego święta będzie można jeszcze w piątek (15:00-20:00) i w sobotę (8:00-20:00) w biurze zawodów zlokalizowanym w hali namiotowej na końcu  al. Jana Pawła II.

Daniem głównym tego weekendu będzie rywalizacja na dystansie 10 kilometrów, która rozpocznie się w niedzielę, punktualnie o godzinie 10:00. Natomiast znakomitymi przystawkami będą sobotnie biegi oraz marsze nordic walking. Dla dzieci i młodzieży przygotowano kategorie: starszaków (1,3 km), młodzików (1,8 km) i juniorów (4 km). Najmłodsi, w Biegu Malucha, będą mieli do pokonania 150 metrów. Odbędą się również marsze nordic walking: marsze młodzieżowe (1,8 km) i marsz główny (4 km).

Zostań kolekcjonerem medali

Jak co roku, po przekroczeniu linii mety, uczestnicy Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim otrzymają wyjątkowy medal. Tym razem będzie to trofeum zdobione trójwymiarową makietą Gdynia Areny. Przypomnijmy, że nagrody tegorocznego cyklu przedstawiają obiekty wzniesione w dekadzie, do których odnoszą się nazwy poszczególnych biegów.

– Lokalny patriotyzm stanowi dla nas wielką wartość. Gdynianie kochają swoje miasto, a posiadanie laurów, z którymi mogą się identyfikować, będzie dla nich powodem do dumy – mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek– Dla przyjezdnych biegaczy będzie to wspaniała pamiątka przypominająca  im wizytę w mieście z morza i marzeń – dodaje.

Dla najmłodszych uczestników, biorących udział w Biegu Malucha przygotowano medale o tematyce marynistycznej. Tym razem znajdzie się na nich kontenerowiec.

Pobiegnij dla Arkadiusza

Podczas Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim będzie można połączyć sportową pasję z ideą dobroczynności. Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz Arkadiusza, który w 2002 roku doznał urazu odcinka szyjnego kręgosłupa i porażenia kończyn dolnych oraz górnych. Do codziennego funkcjonowania niezbędny jest mu leżący rower rehabilitacyjny Handbike.

Aby pomóc, wystarczy z biura zawodów odebrać kartę z napisem „biegnę dla Arkadiusza”, przyczepić ją do koszulki i dotrzeć do mety. Do akcji charytatywnego mogą dołączyć uczestnicy wszystkich zawodów organizowanych w ramach Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim.

Świętuj Dzień  Europy z całą rodziną

Weekendowa impreza w Gdyni to nie tylko sportowa rywalizacja, walka o rekordy życiowe czy kibice żywiołowo dopingujący uczestników. Jak zwykle sporo będzie się działo wokół tras biegowych. W sobotę od godziny 10:00 w Parku Rady Europy rozpocznie się rodzinny festyn. Bogata paleta aktywności z pewnością zachęci do odwiedzenia tego urokliwego miejsca nawet największych domatorów.

Najmłodsi będą mogli wyszaleć się w dmuchanej strefie zabaw i wziąć udział w rozmaitych konkursach. Co więcej, dzieci będą mogły także zaprzyjaźnić się z końmi z Ośrodka Hipoterapii w Gdyni. Z kolei dla dorosłych przygotowano stanowiska z darmowymi badaniami, a na scenie zachęcać do wspólnej zabawy będą instruktorzy zumby.

Aktualności