Liga Mistrzyń w Gdynia Arenie! Poznaliśmy nowe terminy meczów Vistalu Gdynia

LM w GA - Vistal [foto]Doskonała wiadomość dla gdyńskich fanów piłki ręcznej: wszystkie mecze fazy grupowej Ligi Mistrzyń w roli gospodyń szczypiornistki Vistalu Gdynia rozegrają w Gdynia Arenie. Pierwotne terminy spotkań kolidowały z kalendarzem wydarzeń wcześniej zaplanowanych w gdyńskim obiekcie, jednak udało się ustalić nowy terminarz.

Awans Vistalu do Ligi Mistrzyń to historyczne wydarzenie dla całego miasta. Zależało nam, by mieszkańcy mieli możliwość obejrzenia akcji najlepszych europejskich drużyn w pięknej Gdynia Arenie. W porozumieniu z klubem zwróciliśmy się więc do organizatora rozgrywek o przełożenie meczów. Cieszymy się, że z pozytywnym skutkiem – nie ukrywa radości Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Już odliczamy dni do wielkich sportowych emocji! – dodaje.

Organizatorem Ligi Mistrzyń jest Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF), a pierwotny terminarz rozgrywek został zaprezentowany na przełomie czerwca i lipca. Każdy z przedstawionych terminów (13-15 października, 20-22 października, 10-12 listopada) kolidował z wydarzeniami zaplanowanymi w Gdynia Arenie na długo przed wywalczeniem przez Vistal tegorocznego mistrzostwa Polski i awansu do europejskich pucharów. Przedstawiciele klubu, miasta oraz Gdyńskiego Centrum Sportu podjęli kroki, których celem było przełożenie domowych spotkań żółto-niebieskich. Jednym z działań, prowadzonych w porozumieniu ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, było wystosowanie przez wiceprezydenta Gdyni Marka Stępę listu do EHF. Dziś już wiemy, że prośba ta została pozytywnie rozpatrzona.

Pucharowe mecze Vistalu w Gdynia Arenie:
11 października (środa), godz. 20:00 – Vistal Gdynia – CSM Bukareszt;
18 października (środa), godz. 19:00 – Vistal Gdynia – RK Krim Mercator Ljubljana;
10 listopada (piątek), godz. 19:00 – Vistal Gdynia – Nykobing Falster Handboldklub.

Rywalizację w Lidze Mistrzyń debiutujący Vistal rozpocznie 7 października wyjazdowym spotkaniem z duńskim Nykobing Falster Handboldklub. Cztery dni później do Gdynia Areny przyjedzie rumuński CSM Bukareszt, a więc triumfator Ligi Mistrzyń sprzed dwóch lat i ubiegłoroczny uczestnik turnieju Final Four. Grupowym rywalem zespołu Agnieszki Truszyńskiej będzie również słoweński RK Krim Mercator Ljubljana. Awans do kolejnej rundy wywalczą po trzy drużyny z każdej z czterech grup. Kluby z czwartych miejsc wystąpią w Pucharze EHF.

Aktualności