Morski maraton – Gdynia Baltic Challenge

25 sierpnia o godzinie 9:00 na plaży Gdynia Śródmieście rozpocznie się Gdynia Baltic Challenge. Uczestnicy tych ogólnopolskich zawodów pływackich będą mieli do pokonania w wodzie 3 kilometry. Zapisy wciąż są otwarte, ale w rywalizacji mogą wziąć w nich udział jedynie osoby pełnoletnie. Głównym organizatorem zawodów jest Akademia Pływania Sebastiana Karasia, która wspólnie z Agencją Promocji Sportu Wieczorek i Gdyńskim Centrum Sportu zapewni dużo atrakcji podczas zakończenia lata w Gdyni.

Impreza, w zamierzeniu organizatorów, ma być doskonałą promocją pływania na wodach otwartych, walorów naturalnych regionu oraz zdrowego trybu życia. 3-kilometrowa trasa gdyńskiego maratonu przebiega wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego, a rozpoczyna się na plaży w Śródmieściu. Rywalizację będzie można obserwować na każdym jej etapie, począwszy od Pomnika Rybek w kierunku Polanki Redłowskiej.

Zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach lub kibicowania uczestnikom. Jak dotąd do imprezy zapisało się 138 osób. „Wpisowe” wynosi 90 złotych. Każdy uczestnik, który ukończy zawody otrzyma pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny. Limit czasowy wynosi 1:30 godziny.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, o które zadbali partnerzy zawodów, w tym min: kursy nurkowania, bony wartości 500 złotych do sklepów Martes Sport oraz wartości 250 złotych od marki AquaWave, a także zaproszenia do Aquaparku w Redzie i restauracji Bobby Burger. Z kolei kibice będą mogą skorzystać z pełnego wachlarza możliwości. Czekają na nich: turnieje siatkówki w różnych kategoriach wiekowych, zumba, „dmuchańce”, zabawki pneumatyczne i mnóstwo wrażeń sportowych.

Data wydarzenia jest nieprzypadkowa – nawiązuje bowiem do pierwszej rocznicy przepłynięcia wpław Bałtyku przez Sebastiana Karasia. Przypomnijmy, że przed rokiem wystartował on w pobliżu latarni morskiej na plaży w Kołobrzegu, by następnego dnia przed północą wyjść na brzeg wyspy Bornholm. Karaś pokonał wówczas ponad 100 km, co zajęło mu około 28 godziny i 30 minut.

Aktualności