“Move up to be healthy and happy” wkracza do gdyńskich szkół!

move up18Wraz z inauguracją roku szkolnego 2016/2017 Gdyńskie Centrum Sportu rozpoczęło wdrażanie zaplanowanych w projekcie „Move up to be healthy and happy” aktywności w gdyńskich podstawówkach. Szkoły wybrane zostały w drodze przeprowadzonej wiosną rekrutacji i otrzymały niezwykłą szansę uczestniczenia w międzynarodowym projekcie współfinansowanym z Programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Działania skierowane do szkół mają na celu przede wszystkim zwiększenie świadomości dzieci, rodziców i nauczycieli na temat zdrowego stylu życia. Wsparcie w tym zakresie podzielone zostało na zadania takie jak: innowacyjne lekcje wychowania fizycznego, lekcje o zdrowym odżywianiu oraz warsztaty dla rodziców i nauczycieli z psychoedukacji, edukacji żywieniowej oraz sportowej.

W semestrze zimowym projektem objęte zostały szkoły podstawowe nr 12, 21, 26, 29, 37 oraz 47.

Od września uczniowie oraz ich nauczyciele aktywnie uczestniczą w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach, które mają nie tylko edukować najmłodszych, ale także inspirować i motywować nauczycieli.

Pierwsze lekcje już za nami, a wraz z nimi mnóstwo refleksji.

Cieszyć z pewnością może duże zainteresowanie dzieci, które aktywnie i uważnie uczestniczą w zajęciach oraz zaangażowanie nauczycieli pilnie przysłuchujących się cennym wskazówkom edukatorów i trenerów.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia platformy edukacyjnej projektu, na której znajduje się m.in. galeria zdjęć z prowadzonych zajęć ale także szereg materiałów oraz ciekawych artykułów.

www.moveupproject.eu

[Not a valid template]

Aktualności