Murawa z NSR trafi do gdyńskich szkół

Szkoła Podstawowa nr 28 w Gdyni może pochwalić się murawą, którą w przeszłości użytkowali m. in. rugbiści RC Arki oraz piłkarze nożni Bałtyku. Ku uciecze uczniów oraz mieszkańców dzielnicy Babie Doły, boisko zostanie oddane do użytku na początku lipca. Placówka, jako pierwsza z sześciu, otrzymała syntetyczną nawierzchnię z Narodowego Stadionu Rugby, który obecnie jest remontowany. Kolejne inwestycje w gdyńskich dzielnicach rozpoczną się niebawem.

Pomysł na takie wykorzystanie „zielonego dywanu” z NSR zrodził się już przed rokiem, choć kluczowa dla jego realizacji wydaje się data 25 kwietnia 2018 roku. Wówczas Gdyńskie Centrum Sportu oraz firma Panorama podpisały umowę na wymianę murawy, a także elementów wyposażenia na Narodowym Stadionie Rugby. Prace remontowe rozpoczęły się pod koniec maja, a niedługo później zdjęta została nawierzchnia, która miała znaleźć swoje miejsce na kilku boiskach w całym mieście.

Zdecydowaliśmy, że to najlepsze rozwiązanie z możliwych – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk. I dodaje: – Przeniesienie murawy z NSR do placówek szkolnych to ukłon w stronę młodych sportowców, którzy dzięki temu będą mogli trenować na dobrze przygotowanych płytach z murawą wysokiej jakości. To inwestycja w przyszłość!

Ponowne wykorzystanie nawierzchni sprawia, że przedłużony zostanie jej LCC (Life Cycle Cost), co ma olbrzymi wpływ na ekonomiczny oraz ekologiczny wymiar całej inwestycji. Mówią wprost – murawa nie zostanie zutylizowana, co wiązałoby się z dodatkowymi kosztami.

Pierwsi powody do radości mają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 28 oraz mieszkańcy Babich Dołów. Obiekt znajdujący cię przy ulicy Zielonej zostanie oddany do użytku w pierwszych dniach lipca.

Nasze szkolne boisko zyskało nowe oblicze. Gra na nim będzie teraz dużo bardziej komfortowa i bezpieczna, a uczniowie będą mogli doskonalić swoje umiejętności piłkarskie w optymalnych warunkach – twierdzi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 28 Marek Ambrosiewicz. – Pierwszy oficjalny mecz rozegramy we wrześniu, wraz z początkiem roku szkolnego, ale jestem przekonany, że przez wakacje odbędzie się tu mnóstwo spotkań – dodaje.

Przypomnijmy, że murawa z Narodowego Stadionu Rugby trafi również do: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ul. Staffa, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ul. Wejherowskiej, Szkoły Podstawowej nr 51 przy ul. Słowackiego, Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Orłowskiej oraz Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Morskiej. Jeśli zgromadzony materiał pozwoli na stworzenie kolejnej płyty – wybrany zostanie następny obiekt szkolny.

Aktualności