Nagroda Prezydenta dla Igora Kuczysa

Igor Kuczys - list gratulacyjnyŻeglarz Igor Kuczys zdobył wicemistrzostwo Europy w klasie Optimist, podczas tegorocznych zawodów żeglarskich w bułgarskim Burgas. Za to osiągnięcie we wtorek 8 sierpnia młody zawodnik odebrał list gratulacyjny w Urzędzie Miasta Gdyni. W imieniu prezydenta Wojciecha Szczurka wyróżnienie wręczyła Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

 – Dawno nie było sukcesów w klasie Optimist. Jest to wielki wyczyn. Możesz być z siebie dumny. Byłeś drugi w gronie aż 153 zawodników z 43 krajów – podkreślała Joanna Zielińska. – Wierzę, że przed Tobą kolejne lata wypełnione sukcesami – dodała.

Mistrzostwa Europy w klasie Optimist odbyły się na początku sierpnia u wybrzeży Bułgarii. Na starcie zawodów stanęło siedmiu Polaków. 14-letni Igor Kuczys wywalczył srebrny medal. Aż w ośmiu z 10 wyścigów minął linię mety w pierwszej piątce, wygrywając jeden z nich. Złoty medal zdobył Serb Stefan Yuill, a na najniższym stopniu podium stanął Grek Iakovos-Dimitrios Dedes-Ntentopoulos.

– Do tych mistrzostw przygotowywałem się przez cały sezon. Najbardziej bałem się Hiszpanów i Włochów, ale oni popłynęli poniżej oczekiwań – mówił Igor Kuczys w Urzędzie Miasta Gdyni i dodał: – przede mną jeszcze Mistrzostwa Polski za dwa tygodnie i drużynowe Mistrzostwa Europy, a od września przechodzę na klasę Laser.

Nagrody Prezydenta Gdyni to wieloletnia tradycja, której zadaniem jest docenienie wybitnych sukcesów gdyńskich sportowców oraz zmotywowanie ich do dalszej ciężkiej pracy.

[Not a valid template]

Aktualności