Nagroda Prezydenta Gdyni dla Ewy Romaniuk i Katarzyny Goralskiej

nagroda prezydenta Gdyni VGSDEwa i Kasia kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Ta wspaniała passa rozpoczęła się na początku sezonu letniego, kiedy to dziewczyny zdobyły brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata w portugalskiej miejscowości Tavira.

Po powrocie do Polski nie było zbyt dużo czasu do celebrowania sukcesu. W ramach tegorocznej edycji Volvo Gdynia Sailing Days odbywały się trzy bardzo ważne imprezy dla klasy 420. Pierwszym startem i niejako przetarciem na rodzimym akwenie były Mistrzostwa Polski, które Kasia i Ewa bezapelacyjnie wygrały w kategorii męskiej i damskiej. Ich kolejnym łupem padł tytuł Mistrzyń Europy juniorów, a następnie złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy Eurosaf, które jako ostatnia impreza zamykały tegoroczną edycję VGSD.

Tegoroczne sukcesy zostały docenione także przez Prezydenta Gdyni, Wojciecha Szczurka. Kasia i Ewa, zawodniczki YKP Gdynia, które od sezonu 2014 są także członkiniami Gdynia Sailing Team podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Miasta otrzymały z rąk Prezydenta dyplomy gratulacyjne i nagrody finansowe.