Nominacje Gdyni do Nagród Biznesu Sportowego 2018

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia i Volvo Gdynia Sailing Days w kategorii Wydarzenie Sportowe oraz Gdynia w kategorii Sportowe miasto zostały nominowane do Nagrody Biznesu Sportowego DEMES 2018. Zwycięzców poznamy podczas XV Gali Sportu i Biznesu, która odbędzie się 13 marca 2019 roku w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie.

W styczniu zakończył się I etap głosowania. Spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów Kapituła Statuetek wyłoniła finałowe trójki w każdej kategorii. Nie brakowało wyróżnień dla Gdyni. Enea IRONMAN 70.3 Gdynia oraz Volvo Gdynia Sailing Days zostały nominowane w jednej kategorii – Wydarzenie Sportowe. Walkę o statuetkę stoczą z Tauron Speedway Euro Championship.

– Cieszymy się, że organizacja sportowych wydarzeń w Gdyni po raz kolejny została dostrzeżona nie tylko w naszym regionie, ale i w całej Polsce. Takie wyróżnienia to dla nas znak, że zmierzamy w dobrym kierunku, a praca, którą wykonujemy, naprawdę się opłaca – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent miasta Gdyni.

W kategorii Sportowe miasto Gdynia stanie zaś w szranki z Bydgoszczą i Poznaniem.
– Dwie z trzech nominacji w kategorii na Wydarzenie Sportowe, a do tego wyróżnienie samego miasta pokazuje, jak istotni jesteśmy na sportowej mapie kraju. To duma, gdy dostajemy odzew, że działamy na najwyższym poziomie – dodaje Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni podczas XV Gali Sportu i Biznesu, która odbędzie się 13 marca 2019 roku w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie. Pełna lista finalistów w poszczególnych kategoriach dostępna jest tutaj.

Zobacz najpiękniejsze triathlonowe wspomnienia z Gdyni:

Obejrzyj wspomnienie z ostatniej edycji regat VGSD:

Aktualności