Ostatnie spotkanie partnerów projektu „Move up”

Move_up_Portugalia2W dniach 27-29 listopada br. odbyło się ostatnie, w ramach projektu „Move up to be healthy and happy”, spotkanie partnerskie zorganizowane w portugalskim mieście Lousada.

Był to czas poświęcony przede wszystkim podsumowaniu 2 lat projektu, omówieniu ewaluacji oraz przygotowaniu się do wypełnienia raportu końcowego. Wszyscy partnerzy wypełnili swoje obowiązki bez zarzutu i przeprowadzili zaplanowane aktywności w większym, niż oczekiwano, wymiarze. W czasie wystąpień partnerów okazało się, że projekt zainspirował wielu z nich do dalszego działania na rzecz walki z uświadamianiem dzieci, nauczycieli i rodziców o konieczności prowadzenia zdrowego stylu życia. Fakt ten jest ogromnym sukcesem partnerstwa, gdyż projekt „Move up” będzie miał swoją kontynuację w postaci organizowanych eventów i prowadzonych zajęć w szkołach. Co istotne zmotywował on wielu ludzi do pracy nad zmianą systemu prozdrowotnej edukacji najmłodszych.

Podczas trzydniowego spotkania partnerzy mieli możliwość zwiedzenia obiektów sportowych zarządzanych przez Urząd Miasta Lousada oraz wziąć udział w zajęciach sportowych takich jak tenis i koszykówka. Uczestnicy odwiedzili także założony dzięki działaniom projektowym klub gimnastyczny a także byli obecni podczas warsztatów kulinarnych dla rodziców na temat przygotowywania zdrowych śniadań oraz przekąsek.

Przed partnerstwem pozostało jeszcze przeprowadzenie ostatnich zaplanowanych zadań do końca bieżącego roku a w dłuższej perspektywie opracowanie nowych inicjatyw celem dalszej tak dobrej współpracy międzynarodowej.

[Not a valid template]

Aktualności