Otwarte mistrzostwa Gdyni w badmintonie

To będzie prawdziwe święto badmintona! 1 i 2 grudnia w hali Centrum Sportu Akademickiego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni przy ul. Śmidowicza 69 rozegrane zostaną otwarte mistrzostwa miasta dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Celem wydarzenia jest popularyzacja dyscypliny oraz propagowanie aktywnego stylu życia. Impreza organizowana jest pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka.

Zarówno w sobotę i niedzielę turnieje rozpoczną się o godzinie 9:00. Pierwszego dnia do rywalizacji staną młodzi amatorzy „kometki”. Turniej indywidualny i deblowy Otwartych Mistrzostw Gdyni Dzieci i Młodzieży zostaną rozegrane w pięciu kategoriach wiekowych: dzieci do lat 9, żacy do lat 11, młodzicy młodsi do lat 13, młodzicy do lat 15 oraz juniorzy młodsi do lat 17. 

Z kolei w niedzielę odbędzie się impreza skierowana do seniorów i amatorów. W turnieju, zaliczanym do jednego z największych tego typu w północnej Polsce, wystąpią nie tylko mieszkańcy Trójmiasta. Start w Gdyni zapowiedzieli zawodnicy z całego kraju, a także gracze z Rosji, Ukrainy czy Niemiec. 

Widzowie będą mogli obejrzeć pojedynki singlowe, deblowe, mixty, a także „radosne dubelki”, a więc zmagania początkujących graczy w duetach (dowolna konfiguracja: kobieta – kobieta, kobieta – mężczyzna, mężczyzna – mężczyzna). Wstęp wolny.

Partnerami i patronami wydarzenia są m.in.: Miasto Gdynia, Pomorska Federacja Sportu, Akademickie Centrum Sportowe AMW w Gdyni, Dealer MINI ZDUNEK, Red Bull, Oceanic S.A Cosmetic & Pharmaceutic, KAWASAKI, Yang Yang, Marion Kosmetyki, DKS.

Więcej informacji na temat imprezy znajdą Państwo na profilu facebookowym KS Badminton School. 

Aktualności